דלתות מעוצבות בתוך הבית - איך בוחרים? - שריונית חסם

דלתות מעוצבות בתוך הבית – איך בוחרים?

לקח הרבה זמן עד שאלמנטים שימושיים לבית, הפכו גם למעוצבים. ברשימה הארוכה של האלמנטים הללו, נכנסים בקלי קלות הדלתות שמאז ומעולם היה להם תפקיד ליצור הפרדה בין חדר לחדר ולכן ההתייחסות אליהן הייתה כאל פריט פונקציונאלי לחלוטין. אגם גם תאורה במשך שנים רבות, נתפסה כחובה של תאורה, ולא כאלמנט עיצובי אבל היום תכנון תאורה הוא חלק חשוב מאוד מכל תכנון ועיצוב של בית. אבל היום אין ספק, הפתיחות וההיחשפות של הישראלים אל שפע סגנונות העיצוב, כולל היבוא מכל מיני מקומות בעולם, ביקור בתערוכות וכמובן התקשורת שמבשרת על כך פטנט או דלת חדשה שיצאה לאוויר העולם, לא הותירו בבית ולא במשרד מעוצב מקום להציב דלת שלא עברה את שיקול העיצוב ונמצאה מתאימה במיליון אחוז לחלל בו היא מוצבת. היום דלת היא לא רק אלמנט פונקציונאלי, אלא שבהחלט יש המון דגמים ועיצובים וכל אחד יכול לבחור את מה שהכי מתאים לביתו.

דלתות מעוצבות – פנים

בתוך הבית מתקיימת כל ההתרחשות של העיצוב. חדרים נושקים זה לזה, מטבח בדרך כלל לצד חדר אורחים, חדרי ילדים, חדרי שינה, כל אלה זקוקים לדלתות ואם מדובר בבית שיש לו סגנון ושבעיצובו הושקעה מחשבה, מן הסתם זה בית שדורש דלתות מעוצבות כדי להמשיך ולזרום בהרמוניה עם הסגנון השולט בו. דלתות פנים עשויות בדרך כלל מעץ ומשווקות היום במגוון רחב של עיצובים. יש דלתות מעוצבות לפנים הבית, שיש להן גימור של צביעה בתנור, ולהן מצוות משקוף התואם בגוון. 

יש דלתות פנים עם חריטת פסים, שוליים ועוד. הסגנון הוא מודרני בקווים נקיים, כך שדלת כזו יכולה להשתלב עם כל סגנון של בית החל מעיצוב קלאסי ועד לעיצוב הייטק או כפרי. ויש גם דלתות פנים העשויות מסגסוגת מתכת קלה, והן עמידות להרבה מאוד שנים. הסדרות הכי פופולריות של דלתות פנים לבית הן: IN HOUSE ו- IN DOOR.

מהם סמלי האיכות של דלתות מעוצבות בתוך הבית?

כמו שלדלתות כניסה יש כמה סמלים של איכות, המעידים על האיכות שלהם, כך נוהגת אחת היצרניות המובילות באשר, גם באשר לדלתות הפנים מתוצרתה. דלתות מעוצבות לתוך הבית, שהן גם איכותיות חייבות לשאת את הסמלים הבאים:

  • סמל של חוזק ועמידות
  • סמל המאשר כי לדלת יש הזרקת פוליאוריתן המבודד אקוסטית ותרמית.
  • איטום כפול.
  • דלת העומדת בפני נזקים כמו טרמיטים וכן בפני שטיפת רצפות.

אחת הבעיות הכי נפוצות עם דלתות פנים לבית, זה שהן נהרסות כשהן באות במגע עם מים. כל בית דורש תחזוקה וניקיון וקשה למנוע מגע של מים עם דלת, אבל כאשר מדובר בעץ משובח שעובר תהליך שהפך אותו לעמיד או לדלת פנים מסגסוגת מתכת קלה, אין שום השפעה של מים על הדלת והיא תישאר יציבה ועמידה לאורך שנים. 

דלתות מעוצבות- כניסה 

לא רק דלתות הפנים לבית, זכו לנגיעות עיצוביות שהפכו אותן לאלמנט עיצובי לכל דבר, אלא שהיום ניתן לרכוש דלתות כניסה מעוצבות, בנוסף לכך שהן עשויות מפלדה ויש להן את כל מנגנוני ההגנה והביטחון על הבית. דלתות מעוצבות לכניסה, יכולות להיום עם פרזול , עם אלמנטים של פח עליהן או אפילו בעבודת יד של נפח אומן. אין ספק כי אנשים שמים לב היום יותר לרכישה של דלתות ולא תופסים אותן, רק כאלמנט החוצץ בין חדרים בבית. הן חייבות להיות גם יפות ותואמות את הסגנון והאווירה הכללית בבית וגם לזרום בהרמוניה בעיצוב הכללי.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה