דלתות הזזה- הבחירה האולטימטיבית! - שריונית חסם

דלתות הזזה- הבחירה האולטימטיבית!

דלתות הזזה

בשנות החמישים, כאשר הדירות היו ממש קטנות ואת החדרים כינו "קוביות", אנשים חיפשו פתרונות כיצד לנצל כמה שיותר שטח בחדר, ואז המציאו את דלתות ההזזה שהיו חידוש מרענן וחשוב.  העובדה שלדלת אין כנף והיא לא נפתחת פנימה או החוצה, מה שדורש בעצם מקום לפתיחה הזו, הולידה את דלתות ההזזה, אבל היו אתן כמה בעיות.

היו אלה דלתות מחומרי גלם מאוד פשוטים. לרוב הן סטו מהמסילות, הרעישו בפתיחה ובסגירה, ולא החזיקו מעמד הרבה זמן. אנשים השתמשו בהן כי לא הייתה ברירה, אבל הן לא היו איזה המצאה מוצלחת. במשך שנים רבות הן נעדרו מנוף הבתים ואנשים ויתרו עליהן, למרות היתרונות הברורים שלהם.

אבל היום הן חוזרות ועושות קאמבק גדול. עם חומרי גלם חדשים בעיצובים נפלאים ועם פטנט של דלתות הזזה בלתי נראות, דלתות הזזה לכיס.

דלתות הזזה לכיס- פטנט נהדר

יש שני סוגים של דלתות הזזה. יש דלתות הזזה שמחליקות על מסילה על הקיר ויש דלתות שיכולות להיכנס פנימה לתוך הקיר, ואף אחד לא ידע שיש שם בכלל דלת. זה מסתדר מצוין עם סגנון העיצוב המינימליסטי של להראות כמה שפחות, חללים נקיים ואסתטיים. כדי להתקין דלתות הזזה לכיס, צריך קודם כל לבנות את הכיס שבקיר, אותה עושה אדם שמקצועו בנייה, ורק לאחר מכן מגיע איש הדלתות ומתקין את הקונסטרוקציה של הדלת עליה היא מולבשת.

הדלתות האלה לא רק שהן היום עשויות ברמה גבוהה, לא מרעישות על המסילה ולא סוטות ממנה, הן גם מחזיקות מעמד הרבה שנים, וההחלקה לתוך הכיס היא חלק מעיצוב מינימליסטי-מודרני אשר שולט ומוביל את סגנון העיצוב הכי דומיננטי בבתים בישראל ולא רק בה. העיצוב המודרני הוא העיצוב הכי מוביל היום בכל העולם.

עיצוב זה כל הסיפור

דלתות הזזה ולא רק הן, הפכו כמו כל הדלתות מדלתות שיש להן מטרה פונקציונאלית ברורה, לחצוץ בין חדרים לטרנד עיצובי ולכן גם העיצוב שלהן וגם הדגמים המשווקים היום מחזקים את המגמה של דלת כאלמנט עיצוב בכל בית, החל מדלתות פנים, שכוללו גם דלתות קו אפס ודלתות הזזה ועד לדלתות כניסה.

עצם השימוש בחומרי גלם איכותיים מעניק להן את המראה המעוצב והאלגנטי, כולל התייחסות מוקפדת בתהליך הייצור והעיצוב. הן בנויות בתוך גומה בקיר או גומחה גלויה, מנגנוני הגלילה שלהן שקטים ויש להם כיסי מתכת בתוך הגומחות שיכולים להחזיק מעמד הרבה שנים. 

היכן מתקינים דלתות הזזה?

דלתות הזזה אפשר להתקין בעצם בכל חדר בבית, אבל בעיקר בחדרים קטנים כמו חדרי אמבטיה, ארונות, חדרי ילדים, מרפסות, מחסני שירות ועוד. הדלתות לא גוזלות שטח שגם כך הוא יחסית קטן, והפתיחה הפשוטה שלהן הופכת אותן לאידיאליות לחדרי ילדים אשר מתקשים להגיע אל הידית. דלתות הזזה נפתחות בתנועה עדינה של החלקה. הן יותר בטיחותיות עבור הילדים משום שהן לא נפתחות או נסגרות החוצה, מה שגרם לא אחת "לתאונות" בבית, כאשר הן נפתחו ונסגרו על הילדים או על אחרים.

העובדה שהן מחליקות ליד הקיר לגומחה, מונעת גם את טריקתן וגם זה יתרון בטיחותי עבור ילדים. 

דלתות הזזה במשרדים

לא רק הבתים הפכו למעוצבים, אלא גם המשרדים והיום יש ביקוש גבוה מצד בעליהם להתקנה של דלתות הזזה בשל יתרונן שהוא רלבנטי גם למשרדים. גם בהן אין תמיד חללים גדולים ולכן דלתות הזזה החוסכות במקום יכולות להיות אידיאליות.

גם היעדר הטריקה והחלקתן לתוך גומחה הוא טרנד של עיצוב וכאשר מדובר במשרד בסגנון מודרני, אלה הדלתות שיבחרו להתקין במשרד כזה. הן מאפשרות להפוך כל חלל לכמה חדרים לעובדים, עם הפרדה נעימה לעין וכמובן הן לא חייבות להיות בצבע לבן והיום ניתן להשיג אותן בפלטה רחבה של צבעים. 

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה