תחזוקה ונקיון - שריונית חסם

תחזוקה ונקיון

דלת כניסה לבית נמצאת חשופה לתנאי מזג האוויר, אור השמש ופרק הזמן שהיא מותקנת. ישנה חשיבות גדולה להגנה על הדלת, הפרזולים השונים, הידיות, הצבע או הציפויים וכו'.

על המיגון להיות יעיל במניעת החשיפות של הדלת למגע עם מים ו/או לשמש, היות והיא עלולה להפגע מחשיפות אלו.  חשוב לשמור עליה מפני שינויי פיגמנטציה הנגרמים מחשיפה לשמש, קילוף שנוצר כתוצאה משריפת הציפוי/צבע, קורוזיה הנגרמת מלחות גבוהה או ממגע עם מי גשמים ומי השקיה ושאר מפגעים.

דלת כניסה מיוצרת אמנם בתהליכים מבוקרים שמסייעים למנוע את רגישותה לפגעי מזג האוויר והזמן, אולם אלו לעולם אינם מספיקים דיים. חשוב מאד למגן את אזור הדלת ממפגעים אלו על מנת לשמור על איכותה לאורך זמן.

להלן ההנחיות שלנו:

ניקיון הדלת

בהמשך להוראת משרד הבריאות שיש לחטא ידיות ודלתות, מצורפות הוראות נקיון לדלתות כניסה ופנים מבית שריונית חסם:

 1. ניקיון הדלת מבוצע עם מטלית לחה ומיד לאחר מכן מטלית יבשה. אין להשאיר על הדלת מים שיתייבשו עליה או יזלגו למקומות העלולים לצבור אבק שבערבוב עם מים יהפכו לבוצה שעלולה לפגום בתפעול מכלולים שונים בתוך הדלת. כמו כן, מים עומדים מעכלים את הגלוון של הפח ועלולים לגרום להחלדה במשך הזמן. לרוב קורה כאשר הדלת באה במגע עם מים באופן תדיר, אחת לשבוע, ניקיונות, מי השקיה, מי גשמים, קרבה לים וכו'.  דלת שלא באה במגע עם מים לא תחליד.
 2. בדלתות צבועות בתנור ו/או בצביעה רטובה, אין להשתמש בספוג פלא או סקוצ'ברייט או מטליות מיקרופייבריות. הסיבים של מוצרים אלו פוגעים בצבע הדלת. אין לעשות שימוש בתרסיסי שימון כלשהם מכל מין וסוג לניקיון הדלת, אסור לעשות שימוש ב – WD40 ודומיו. תרסיסי שימון אלו מזיקים לצבע הדלת באופן חד משמעי. אסור בתכלית האיסור לעשות שימוש בחומצות למיניהן.
 3. בשום אופן אין להשתמש בחומרים חריפים כגון פנטסטיק, אקונומיקה, מים כחולים, סנו רהיט ומוצרים שאינם מומלצים על ידי היצרן.
 4. לצורך חיטוי ידיות:  ניתן להשתמש במגבונים עם אלכוהול או באלכוג'ל.
  אין להשתמש בשום חומר כימי לניקוי הדלת עצמה.חברת שריונית חסם מאחלת לכולם בריאות טובה והחלמה מלאה לחולים.

תפעול הדלת

 1. טריקת הדלת מבוצעת ע"י דחיפה קלה לכיוון הסגירה עד להישמע קליק כאשר לשונית המנעול קופצת לפתח המתאים במשקוף. אין לטרוק בעוצמה את הדלת.
 2. נעילת הדלת מבוצעת באמצעות מפתח אותו מכניסים בעדינות לחריר הצילינדר. יש להכניס את המפתח עד לעצירתו המוחלטת. סובב את המפתח לכיוון הנעילה עד להישמע קליק המעיד על סיום הליך הסיבוב של גלגל השיניים במנעול.
 3. להוצאת המפתח יש להביאו למצב אופקי כאשר הוא קרוב יותר לצד הימני של חריר הצילינדר.
 4. לפתיחת הדלת הכנס את המפתח לחריר הצילינדר. יש להכניס את המפתח עד לעצירתו המוחלטת. סובב את המפתח לכיוון הפתיחה עד להישמע קליק המעיד על סיום הליך הסיבוב של גלגל השיניים במנעול.
 5. הורד את ידית הדלת ופתח אותה. ניתן לפתוח את לשונית הדלת עם המשך עוד רבע סיבוב של המפתח.
 6. להוצאת המפתח יש להביאו למצב אופקי כאשר הוא קרוב יותר לצד הימני של חריר הצילינדר.

תחזוקת הדלת

 1. הדלת שברשותך עמידה מאד ועומדת בדרישות התקן המחמירות ביותר, ולמרות זאת יש לשמור על הדלת בפני פגעי מזג האוויר, מגע עם מי גשמים, מי שטיפה ו/או אזורים לחים מאד. חובה למגן דלת המותקנת באזורים חשופים לשמש ומגע עם מים.
 2. יש לשמן את הצירים אחת לשנה לפחות בשמן WD40 או שווה ערך. אין להשתמש בשמן בישול או שמן מכונות. בדלתות הנמצאת בקרבה לים ואזורים לחים יש לבצע את הפעולה אחת לחצי שנה ואף בתדירות גובהה יותר בהתאם לצורך.
 3. אין לשמן את הצילינדר בשום אופן בתפעול השוטף. ניתן לשמן את הצילינדר רק במקרה קיצון בו המפתח לא נכנס.
 4. כשזה קורה, זה הזמן להחליף צילינדר. ע"פ הנחיות והמלצות יצרני הצילינדרים, יש להחליף צילינדר אחת ל 3 שנים. המלצה זו נובעת מהסיבות שלהלן:
  1. ההתפתחות הטכנולוגית של הפורצים העלולים לפצח כיצד לפתוח את הצילינדר עם השנים.
  2. אגירת האבק בתוך מכלול הצילינדר, מצב שעשוי לפגום בתפעולו.
  3. חידוש האחריות של היצרן שניתנת לשנה אחת בלבד.

אפשר לעזור?

מומחי העיצוב והמיגון שלנו ישמחו לייעץ לך

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה