שאלות נפוצות - שריונית חסם

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות בנושא דלתות, התקנת דלתות ובנושא זה.

מהיכרותי את שני הענפים, (מנעולנות ודלתות) אני מאמין שדלת טובה מספיקה בהחלט ואין צורך בהוספת מנעולים מעבר למה שיש כבר. מאידך, אם כבר רוצים להוסיף מנעול, מן הראוי שלא יהיה רק בטחוני, אלא שיהיה גם בטיחותי. דהיינו: יאפשר ניטרולו מבחוץ ע"י מי מבעלי הבית, יאפשר מילוט מהיר מפנים הבית בעיתות חירום. שיהיה עם צילינדר פרפר (כפתור).

המנעול הנוסף נקרא בהתאם לדגם, אם זה מנעול ג'ואל (עם מפתח כמו בכספת) אז יקראו לו מנעול כספת, אם זה מנעול קבה או סאה או כל מנעול אחר, יקראו לו בהתאם. ויש את האקסטרלוק שלנו, שהוא היחיד בעולם שמספק גם מיגון וגם בטיחות.

בדירות קרקע רצוי למגן את הבית לא רק בדלת חזקה אלא גם בסורגים ואזעקה טובה. פיטבול או בולדוג גם עוזרים במיוחד למי שלא אוהב סורגים. יש גם תריסי סורג בכל מיני רמות מיגון, אפשר לשאול בעלי מקצוע בתחום.

הקומות האמצעיות, דלת ביטחון ואזעקה יעשו עבודה נהדרת. הקומות האחרונות, שם הרגישות גבוהה מאד היות ובד"כ פנטהאוזים נמצאים בודדים במערכה. אלו נפרצים בקלות כי שם אין מי יפריע. אז מיגון כגון דלת ביטחון + אזעקה ואם אפשר כלב, זה מעולה. בחלונות חובה סורגים כי לרוב ניתן לגלוש אליהם בקלות. לעיתים בלי מאמץ ע"י ניתור מהגג למרפסת השמש וכו'.

צריך להיות כנים ואמיתיים. מנעול נוסף תורם מעט להארכת זמן הפריצה ותורם רבות מאד לתחושת השקט הנפשי. מנעול נוסף יכול רק לסייע בידך אם יש לך עוזרת בית ואתה רוצה לבקר את הכניסה והיציאה שלה. המנעול שלנו הוא גם סגר ביטחון אז מקבלים שלושה מוצרים באחד. מנעול ביטחון, סגר ביטחון, ומנעול בטיחות

ביטוח הוא דבר חיוני מאד ולא משנה כמה מיגון יש לך. הביטוח הוא חובה בעיניי גם אם מבטיחים לך שהבית לא פריץ בכלל

בהתקנת ידית משיכה (ידית מעוצבת ארוכה) בלבד, אכן לא תתאפשר פתיחת הדלת מבחוץ ללא מפתח. ידיות אלו נקראות גם "ידיות טריקה" כיוון שהדלת נטרקת מבחוץ.

אולם, ישנם פתרונות רבים שיאפשרו התקנת ידית משיכה מעוצבת וגם פתיחה של הדלת מבחוץ. למשל – התקנת ידית פתיחה קטנה לצד ידית המשיכה, התקנת מנגנון חשמלי, התקנת מנעול ביומטרי המאפשר פתיחה של הדלת עם קוד / טביעת אצבע. פנו ליועצי המכירות באולמות התצוגה לייעוץ נוסף.

משקוף מקורי מהקבלן, הוא משקוף יצוק לקיר שלא ניתן לפרקו אלא במסגרת שיפוץ כללי של הדירה.

במצב זה עומדות לפניכם 3 אפשרויות:

להשאר עם המשקוף הקיים, לצבוע אותו באופן עצמאי ואנו נתאים את הדלת החדשה למשקוף הישן.
להשאר עם המשקוף הקיים, ולהזמין דלת חדשה עם חיפוי משקוף חיצוני. אנו נתאים את הדלת החדשה למשקוף הישן ונחפה את המשקוף מצדו החיצוני בלבד.
להזמין משקוף הלבשה מלא, הכולל פרופיל (כיסוי לצד פנימי) וזוית (כיסוי לצד החיצוני). משקוף הלבשה מותקן עם ברגים והוא נצבע בתנור בגוון זהה לדלת החדשה.
לכל אחת מהאפשרויות הללו יש יתרונות וחסרונות. פנו ליועצי המכירות באולמות התצוגה לקבלת ייעוץ מורחב.

הפתח המינימלי המומלץ לתכנון דלת דו כנפית עם משקוף בניה הינו 1.35. פתח כזה יאפשר להתקין לך דלת דו כנפית ששתי כנפיה (הגדולה וגם הקטנה) מעוצבות.

כמובן שיש אפשרויות נוספות אם אין באפשרותך להכין פתח כזה. פנו ליועץ באולם התצוגה לשאלות נוספות.

צילינדר פרפר הוא צילינדר עם מפתח קבוע בצדו הפנימי, כך שאין צורך במפתח כדי לנעול ולפתוח את הדלת מתוך הבית.

לא. אנו לא זקוקים למשקוף עיוור ולא מחייבים להתקינו כדי להתקין דלתות פנים. משקוף עיוור הוא חתיכת עץ שנועדה לסייע לטייח לבצע את עבודתו, לא למתקין הדלתות.

אם בכל זאת החלטתם להתקין משקוף עיוור, ניתן לפרקו לפני שמגיע המודד של דלתות הפנים, כיוון שמשקוף עיוור מקטין את הפתח. במקרה שיש לכם פתח צר במיוחד, פירוק המשקוף העיוור יגדיל את הפתח הסופי שתקבלו.

דלתות כניסה ממתכת ניתן לצפות בכל מיני אמצעים, למשל: 
– פורניר, אותו ניתן להחליף כל כמה שנים מבלי להחליף את כל הדלת. הפורניר רגיש לשמש גשם ומי שטיפה. 
– חיפוי ברצועות פח, כמו דלתות ההייטק של שריונית חסם, גם שם ניתן בעתיד להחליף את הרצועות אם רוצים לשנות את הצבע בהתאם לשיפוץ עתידי וכו'. 
– צביעת הדלת ע"י אומן, ייצירת טקסטורות בסגנון הפולקלור / הביזנטי ו/או הנפחות. 
– צביעת הדלת בתנור בצבעים מגורענים. 
בכל הדלתות ניתן לשלב זכוכיות מסורגות בעיצובים שונים. הקיצר, יש אין ספור גרסאות ועיצובים שניתן ליישם על דלתות כניסה ממתכת.

כל ציפוי וכל צבע נשחק ברבות הזמן, אין ציפוי / צבע עמיד לכל החיים. ציפוי עץ מתבלה מהר יותר, ציפוי PVC לאט יותר וצבע בתנור עמיד לאורך זמן רב יותר מכולם. הכל עניין של תחזוקה נכונה ומיקום הדלת. ככל שהדלת תהיה מוגנת ממים ומשמש, כך הגימור שלה יחזיק מעמד יותר זמן. למשל – ציפוי PVC לדלת בדירה בבנין דירות, יכול להחזיק עשרות שנים במצב מצוין, אך אותו הציפוי בדלת המותקנת בבית פרטי הפונה לכיוון דרום ומקבלת שמש חזקה משך שעות רבות, יתבלה מהר יחסית. לגבי עמידות הדלת עצמה – היא תהיה פה גם אחרי שאנחנו נלך :).

בצדדים מערב, מזרח ודרום, הכי נכון יהיה להתקין דלת מתכת צבועה בתנור בגוון בהיר כאשר היא מוזרקת פוליאוריטן מוקצף, זו דלת שתתן לך את התמורה הגבוהה ביותר עבור כספך. לא דלת עץ ולא דלתות ברזל, רק דלתות פלדה הן הטובות ביותר עבורך. ושריונית חסם תדע לתת לך את המענה להכל.

דלת דו כנפית כשמה כן היא. ניתן לפתוח את שתי הדלתות גם אם מדובר בדלת וחצי. זאת להבדיל מדלת עם וויטרינה, אז הויטרינה לא נפתחת, זו כבר דלת אחרת.

לסיכום: ניתן להזמין דלת וחצי וניתן לתפעל את שתי הדלתות לפתיחה ולסגירה. אחרת, מה הרעיון בדלת דו כנפית ?

דלתות מתכת עם מילוי פוליסטירן / צמר סלעים או פוליאוריטן מוקצף מבודדות תרמית בדרגות משתנות. הדלת שמבודדת הכי טוב היא דלת עם מילוי פוליאוריטן. ההפרשים יכולים להגיע ל 25 מעלות בין הפנים לחוץ בדלתות עם פוליאוריטן. דהיינו: אם יש מיזוג בבית, דלת עם פוליאוריטן יותר טובה מדלת עץ ו/או מכל דלת אחרת.

אין צורך במשקוף עיוור. אנו מתקינים דלתות כניסה עם משקופי בניה שאותם יוצקים לפני ביצוע ריצוף וטיח.

יש לבצע הזמנה ומדידות כחודש לפני שלב הטיח והריצוף כדי שנספיק לייצר ולהתקין לכם את המשקוף. במידה ואתם מאחרים בזמנים, תוכלו להזמין משקוף מגלוון סטנדרטי אם רוצים, שאותו נוכל לספק באופן מיידי. לאחר התקנת הדלת, תוכלו להזמין חיפוי משקוף חיצוני תואם בגוון הדלת או לצבוע את המשקוף באופן עצמאי.

אם את רוצים דלת שתהיה נוחה לכיס, אז דלת בייסיק צבועה בתנור עם משקוף בניה מגולוון ללא כל מוצר נלווה. דלת כזו עם צבע בתנור יכולה להתאים לכיס של כל אחד.

רצוי שתלמדו איך טיח צריך להסתיים עם המשקוף, ראו שרטוט שמסביר הכל. אני אחדד, הטייחים העצלנים בארץ אוהבים ליישר את הטיח עם המשקוף, זה לא תקין, זה לא נכון, וזה לא מקצועי. משקוף צריך לבלוט מהטיח בלפחות 5 מ"מ מכל צד.

אנו נתקלים בלקוחות רבים שבביתם מותקנת דלת כניסה עם לבני זכוכית בצדדים ו/או מעל.

האופנה התחלפה וכיום יש פתרונות אחרים.

במידה והבית בשיפוץ כללי, ניתן לעקור את הדלת, המשקוף ולבני הזכוכית, להשאיר פתח בניה חדש שעליו נתקין דלת רחבה או דלת דו כנפית עם משקוף בניה,שאותו הקבלן שלכם ייצוק בבטון.

במידה והבית אינו בשיפוץ ומעוניינים להחליף רק את הדלת והזכוכיות, המתקין יוכל לפרק את הדלת, את העמוד האמצעי ואת לבני הזכוכית ולהתקין דלת רחבה או דלת דו כנפית

על המשקוף הקיים. במצב זה, ככל הנראה יהיה צורך בתיקון שורת ריצוף שהוא באחריות הלקוח. במידה ואינכם מעוניינים להוריד את לבני הזכוכית או אינכם מעוניינים בדלת דו כנפית,

יש לנו פתרונות נוספים עבורכם, אנא פנו לאולם התצוגה והזמינו יועץ לביתכם.

הדלתות שלנו מחזיקות עשרות רבות של שנים, אולם חלקי החילוף לדלתות ישנות לעתים אינם בנמצא.

כמו שלא תחפשו אנטנה חדשה לנוקיה 5120, כך אין לכם מה לחפש קפיץ לידית בת 20.

מחירי הדלתות היום אטרקטיביים ועדיף לכם להזמין דלת חדשה, שניתן להתקינה על המשקוף הישן, והיא תחזיק 20 או 30 שנה נוספות, מאשר לתקן כעת

חלק אחד מהדלת בעלות של מאות שקלים ולהצטער על כך בעוד שנים ספורות כשיתקלקל חלק אחר שאין לו חלפים.

לסיכום – דלת מעל 20 שנה – עדיף להחליף!

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה