סוגי דלתות פנים - שריונית חסם

סוגי דלתות פנים

כאשר אנו באים לבחור דלתות לבית או למשרד, יש כמה דברים שאמורים לייצר את החלטת הקנייה:

  • גודל הדלתות ומיקום
  • מה קורה מסביב (יש רעש או לא)
  • השתלבות עם העיצוב הקיים
  • האם צריך דלת פנים לכל משקוף
  • האם צריך דלת חזקה או רק מעוצבת?
  • האם שוטפים את המקום הזה לעתים קרובות או שיש שטיח…
  • האם הדלת הולכת להיות ממוקמת במקום רועש וצריכה להיות אטומה
  • האם יש לה מלבד תפקיד אקוסטי, גם לבודד חום וקור.

אם תשאלו את עצמכם את השאלות האלה, תמצאו שיש בעצם להפעיל מערכת של שיקולים (ממש כמו כל אדריכל ומעצב פנים) כדי להחליט איזו דלת לקנות גם אם מדובר על דלת חדר השינה שלכם. מעבר לכך שלדלת יש תפקיד לחצוץ בין חדרים וליצור קו הפרדה ברור, יכולות להיות לה איכויות ככל שתבחרו, בהתאם לדרישות שלכם, שקשורים לתפקיד של הדלת הזו בחלל.

מהם הפרמטרים לבחירת דלתות פנים?

דלתות פנים ממוקמות בדרך כלל בתוך הבית או בתוך המשרד. אם מדובר למשל בדלת לחדר שינה שזהו מקום אינטימי ופרטי, כדאי מאוד לצייד אותה בדלת עם בידוד אקוסטי ותרמי. גם כדי למנוע מעבר של רעש מהחוץ פנימה, דווקא בזמן ששוכני החדר רוצים לנוח וזה המקום לעשות זאת, וגם דלת עם  בידוד תרמי של קור וחום כדי שחדר השינה לא יהפוך בקיץ לכבשן ובחורף לאיגלו…

כשאתם הולכים לבחור דלתות לחדר השינה שלכם תבקשו דלתות שנושאות סמל, שיש להן הזרקה של חומר בידוד כמו למשל פוליאוריטן מוקצף. חומר זה הוא האיכותי ביותר כדי ליצור דלת מבודדת קור וחום וכן רעש.

איטום כפול ואפשר לערוך ישיבה בשקט…

אחד הדברים החשובים במשרדים, הוא שכאשר הבוס הגדול עורך ישיבה עם השותפים שלו, מה שצריך להיות דיסקרטי יישאר כזה. רק דלת עם איטום כפול, עשויה לבודד רעש ולשמור את כל מה שנאמר "בחדרי חדרים" תרתי משמע. בנוסף מומלץ לרכוש דלתות פנים שעשויות מסגסוגת קלה אך משובחת. אלה הן דלתות שיש להן עמידות לאורך שנים, ומצד שני מצליחות ליצור הפרדה מוחלטת.

כדי לאפשר בטיחות גם במשרד, ניתן לצייד את הכניסה של דלתות בטיחותיות עם מנגנונים מורכבים שפורצים לא מצליחים לפרוץ. יש היום כמובן הרבה מאוד בתי עסק ומשרדים שמחוברים למערכות אזעקה ולכן, גם אם המשרד שלכם מחובר למערכת כזו, עדיין יש מקום לבחור דלת מחוסמת לכניסה. משרדי עורכי דין, ראיית חשבון ועוד נוהגים לצייד את המשרדים שלהם, בדלתות מהסוג הזה.

ניקיון רבותי ניקיון דלתות מסגסוגת מתכת

במשך שנים ייצרו בארץ דלתות, בלי מחשבה על המגע שלהן עם מים. היום כאשר מייצרים דלתות, משקיעים מחשבה רבה על חומרי הגלם. יש בארץ חברה שיש לה דלתות בטחון מקצועיות אבל גם דלתות פנים העשויות מסגסוגת קלה של מתכות. הדלתות האלה עמידות ובעיקר אפשר לשטוף אתן את הבית כמה שרוצים, והן לא תינזקנה. מלבד מים, גם טרמיטים (תולעי עץ) ושאר טפילים לא נטפלים לדלתות ממתכת, וזה היה אחד השיקולים בייצור הדלתות הללו. הן לא מעלות טחב ו"מתנפחות" ממגע עם מים והן לא מושכות תולעים.

דלתות מעץ משובח

בנוסף יש גם דלתות מעץ משובח שמשולבת בהן דלת מתכת, משקוף פולימרי עם חלון או בלי ובשפע של עיצובים, גוונים ודגמים שמוסיפים תרומה משמעותית של עיצוב, גוון וסגנון לכל בית או משרד. חשוב לומר כי דלתות, כבר מזמן הפכו ל"תכשיט" נוסף של עיצוב בבית ובכל מקום והיום יש הרבה יותר דגמים ואפשרויות המתחברות לכל סגנון של עיצוב.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה