מנעול קוד- סוד הצירופים - שריונית חסם

מנעול קוד- סוד הצירופים

מנעול קוד

הטכנולוגיה המתקדמת הגיעה היום גם עד נושא המנעולים המציעים היצע רחב של מנעולים מסוגים שונים לצרכים שונים. בין השאר יש היום ביקוש רב למנעול בשם מנעול קוד או בשמו הנוסף מנעול צירופים. זהו מנעול שמזינים בו רצף של תווים או מספרים, כדי לאפשר את הפתיחה שלו. הרצף יכול להיות מוזן באמצעות חוגה שמחוברת לכמה דיסקים. מי שנחשב כממציא מנעול הקוד הוא גי'רולמו קרדאנו. 

הדיסקים עצמם מרוכזים בצד אחד של המנעול ואילו הוא יכול להיות מחובר לקצה של שרשרת או כבל. הצד השני מכיל זיז משונן. 

אחד מהסוגים הכי פשוטים של מנעול קוד נפוץ במנעולי אופניים. מנעול זה עושה שימוש בכמה דיסקים מסתובבים ומחורצים. הוא מאפשר הכנסה של זיז משונן שהשיניים שלו מתאימות לסוגי הדיסקים המסתובבים החריצים של הדיסקים מתאימים לשיניים של הזיז וכך המנעול נפתח. מנעולי צירופים או מנעול קוד משמשים לרוב גם בכספות. הם מבצעים אינטראקציה עם כמה דיסקים מקבילים. מנעול כזה עשוי להיפתח ע"י סיבוב החוגה לכיוון השעון. לדיסקים יש לרוב חריץ, וכך מוכנס הצירוף הנכון. החריצים מאפשרים לבריח להיכנס פנימה ולפתוח את המנעול. 

מנעול קוד- שומרים על הבית

מנעול קוד מאפשר כניסה רק למי שיודע את צירוף המספרים שלו. המנעולים האלה מתפקדים בשימוש עם מעגלים חשמליים והיתרון שלהם למשל במשרד גדול הוא שכל עובד מקבל מספר אחר ונכנס באמצעותו פנימה. אסור שהמספרים הללו יגיעו לידי גורמים זרים, שכן הם עלולים להיכנס פנימה.

היום במשרדים רבים, בנקים ומבני ציבור אשר בהם עובדים הרבה מאוד אנשים, יש שימוש נרחב במנעולי קוד ולזרים אין אפשרות להיכנס.

מלבד משרדים, יש שימוש במנעול זה גם בבתים, אשר מבקשים למנוע כניסה של זרים ומציידים רק את בעלי הבית במספר שמאפשר פתיחה של המנעול.

הדרך הזו בהחלט משמשת הגנה טובה ומונעת כניסה של זרים למתחם כלשהו, משרד, בניין מגורים ועוד.

מנעול צירופים, מנעול קומבינציה

למנעול קוד יש כמה שמות וביניהם: מנעול צירופים, מנעול קומבינציה, מנעול מספרים, מנעול תמורות ועוד. וכמגוון השמות יש גם כמה סוגים של מנעולי קוד.

יש מנעול כבל מספרים, המבוסס על דיסקים מסתובבים, מחורצים קצה הכבל משמש כמפתח ועפ"י רצף החריצים הוא אמור להיכנס פנימה ולהיפתח באמצעות מפתח. קומבינציית הספרות במנעול מהסוג הזה היא בין 3-4.
יש גם מנעול פרסה העובד על קומבינציה של ספרות. הנעילה מתבצעת באמצעות אנקול גדול, וכאשר מזינים את הקומבינציה הנכונה הוא נשלף. מנעול קוד משמש בתים רבים כדי למנוע אובדן של מפתחות. העובדה שאפשר להיכנס פנימה בלי שימוש במפתח, אלא רק ע"י הקשת קוד היא זו שמאפשרת כניסה פנימה. מנעול קוד איננו חשמלי ולכן הוא גם נולד בחברה החרדית שביקשה להשתמש במנעול ללא מפתח וללא חשמל כדי לא לחלל שבת. רבים נוהגים להשתמש בו בשבת. 

מצרפים את המספרים הנכונים  ונכנסים

מנעול קוד, שהוא מנעול מספרים לדלת מופעל באמצעות קוד שמקישים על המכשיר. כאשר מקישים את הקוד הנכון הדלת נפתחת. התפקיד של המנעולים האלה היא לנעל את הדלת ולפתוח אותם ללא מנעול מקודד.

הם מעולים לבקרת כניסה, עובדים ללא חשמל וללא סוללות ומאפשרים כניסה לבית ללא מנעול. את הקוד ניתן להחליף אם חלילה מישהו זר יודע אותו ועלול להיכנס דרך הדלת. מנעול קוד כאמור מתאים מאוד לציבור הדתי שלא רוצה לחלל שבת בפעולה של סיבוב מפתח במנעול או חלילה להשתמש במנעול חשמלי. 

קראו גם על: מנעול טביעת אצבע

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה