לחדש את הדלת או להחליף אותה? - שריונית חסם

לחדש את הדלת או להחליף אותה?

רוב בני האדם אוהבים לחיות בבתים שיש בהם אסתטיקה מרשימה, ומוכנים להשקיע בכך לא מעט משאבים. דלתות הן אחד המרכיבים שמשפיעים במידה רבה על יופיו של כל חלל, מעבר כמובן לתועלת הפרקטית שלהם. בהתאם כדאי להקדיש תשומת לב לשאלה האם כדאי לחדש דלת שהתיישנה או שעדיף פשוט להחליף אותה באחת חדשה.

דלת הכניסה

השיקול העיקרי בבחירת דלת כניסה לבית הוא החוסן שלה ובהתאם מידת הביטחון שהיא מספקת לבני הבית. מצד שני הדלת היא גם זו שיוצרת את הרושם הראשוני אצל כל מי שמגיע לבית – גם הדיירים וגם האורחים – ולכן כדאי שהיא תהיה גם יפה.

בימינו יש מגוון רחב מאוד של אפשרויות מבחינת דלת הכניסה לבית, כך שגם אחרי שמסננים את אלה הלא איכותיות ואת אלה שלא עומדות בתקן הנדרש, נשארים עם שלל אופציות. בין השאר אפשר לייפות את הדלת בעזרת צביעה בתנור שמעניקה לדלת גוון ייחודי, כשלמעשה יש שתי אופציות של צביעת דלתות כניסה – מגורען או טקסטורה. דרך נוספת לשדרג את האסתטיקה של דלת הכניסה לבית היא להוסיף מעין חלון (מזכוכית חלבית כך שהפרטיות נשמרת), וגם עיטורי מתכת או ברזל מקנים אופי ייחודי לדלת.

דלתות פנים

את דלתות הפנים ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות – אלה העשויות מתכת ואלה העשויות עץ.

צביעת דלתות עץ היא פעולה נפוצה למדי. חשוב לבצע אותה על בסיס ההנחיות של יצרנית הדלתות, בלי קיצורי דרך ועם חומרים איכותיים. רצוי גם להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות אלא אם כן אתם מיומנים מאוד בפרויקטים מז'אנר ה-DIY. המלצה נוספת היא להעז ולהשתמש גם בגוונים ססגוניים ואפילו כאלה פחות מקובלים, וכך להפיח רוח חיים בבית ולהפוך אותו למעניין יותר.

חידוש דלתות פנים מעץ מחייב תשומת לב גם לשלמות הדלת ולמצבה הפיזי. כשקונים דלת איכותית היא תחזיק מעמד שנים רבות, אבל ישנם גם מקרים שבהם דלת פנים ישנה כבר לא במצב טוב, וכבר אי אפשר להעניק לה מראה מרשים באמת. במקרים אלה ההמלצה היא להחליף את הדלת.

כשמחליטים לקנות דלת פנים חדשה אופציה מומלצת אחת היא דלתות פורניר ואופציה שנייה שכדאי להכיר היא דלתות למינטו. הפורניר הוא פיסת עץ אמיתי, ואילו הלמינטו הוא טפט עם למינציה שמייצרת את מראה העץ האהוב על כולנו. היתרון העיקרי של הלמינטו הוא קלות הניקוי ואילו את הפורניר חשוב לנקות בזהירות ולא עם חומרים כימיים חזקים.
שיקול נוסף הוא המילוי. אפשרות אחת היא פלקסבורד, כלומר מילוי עשוי סיבית (שבבים דחוסים) ואפשרות שניה היא כוורת. מומלץ להקפיד על כמות גדולה יחסית של חומר כדי שהדלת תהיה כבדה ועמידה, וגם תבודד היטב מפני רעש. 
בכל מקרה כשמזמינים דלת פנים חדשה ניתן ליהנות מהאפשרות של צביעת דלתות בתנור וקבלת גוון מרהיב במיוחד.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה