כל מה שצריך וחשוב לדעת על דלתות הזזה - שריונית חסם

כל מה שצריך וחשוב לדעת על דלתות הזזה

דלתות הזזה

כל מה שצריך וחשוב לדעת על דלתות הזזה רוצים להתקין דלת הזזה בסביבת המגורים או סביבת העבודה המשרדית? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על התקנת דלתות הזזה.

דלתות הזזה מודרניות מיוצרות ממגוון רחב של חומרי גלם שונים והן מגיעות בהיצע מרשים של דגמים וגדלים אותם ניתן להתאים לעיצוב הכללי של סביבת המגורים או סביבת העבודה המשרדית. כאשר מדברים על דלתות הזזה מדברים למעשה על שני סוגים עיקריים של דלתות: דלתות הזזה חיצוניות ודלתות הזזה פנימיות, כאשר ההבדל ביניהן בא לידי ביטוי בשיטת ההתקנה: דלתות הזזה חיצוניות הן למעשה דלתות המותקנות על גבי הקיר בתוך מסילת הזזה ייעודית ואילו דלתות ההזזה הפנימיות הן דלתות הנגררות לתוך כיס ייעודי בתוך הקיר.

מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים דלת הזזה?

בדומה לכל דלת פנים אחרת, גם רכישה של דלת הזזה מומלץ שתעשה בהתאם למספר פרמטרים היכולים להעיד על איכויות הדלת והתאמתה לצרכי השימוש היומיומיים שלכם וביניהם: חומר הגלם המרכזי ממנו מיוצרת הדלת, עובי הדלת ורמת בידודה האקוסטי, איכות מנגנון ההזזה וכמובן שיטת ההתקנה הנחוצה לכם. במידה ובחרתם להתקין דלתות הזזה פנימיות, הדבר מחייב אתכם בביצוע עבודות הכנה מקדימות לצורך יצירת כיס ייעודי בתוך הקיר, כאשר אורך הקיר הנחוץ לצורך כך הוא 1.5 מטר. כפועל יוצא מכך, התקנה של דלתות הזזה פנימיות הנגררות לתוך כיס ייעודי, מתאפשרת במסגרת הליכי בניה או שיפוץ של סביבת המגורים. מנגד, התקנה של דלתות הזזה חיצוניות מתאפשרת בכל רגע נתון וזאת במסגרת התקנה של מסילה ייעודית מעל גבי משקוף הדלת.

סוגי דלתות הזזה

כפי שציינו לעיל, ישנם 2 סוגים עיקריים של דלתות הזזה: דלתות הזזה חיצוניות ודלתות הזזה פנימיות, וכאשר סוג נוסף של דלת הזזה היא הדלת המתקפלת המיועדת למקרים בהם אין מספיק מקום בשטח הקיר לצרכי התקנה של דלת הזזה חיצונית או פנימית. ברוב המקרים, התקנה של דלתות הזזה נעשית בשטח חדרים קטנים וזאת לצורך ניצול מיטבי של שטח החדר. כמו כן, נהוג להתקין דלתות הזזה בחדרי ארונות מובנים ובשטח מסדרונות ביתיים או משרדיים. מבין כל סוגי דלתות ההזזה, דלת ההזזה החיצונית הנעה על גבי מסילה ייעודית על הקיר, היא דלת ההזזה הפופולאריות ביותר בקטגוריה, וזאת לנוכח העובדה שמדובר בהליך התקנה פשוט ונוח יחסית בהשוואה לדלת הזזה הנעה לתוך כיס ייעודי בקיר. התקנה של דלת הזזה חיצונית מחייבת שטח קיר של לפחות 110 ס"מ, כאשר ניתן לבחור עיצוב זהה של המסילה לעיצוב הדלת.

דלתות הזזה מודרניות – מה מייחד אותן?

בעבר הלא כל כך רחוק, דלתות הזזה היו דלתות כבדות משקל אשר נעו על מסילות הזזה מסורבלות אשר יוצרו מברזל, דבר אשר הוביל לכך שהזזת הדלת נעשה תוך הפעלת כוח. כיום, תוכלו למצוא דלתות הזזה קלות משקל הנעות על גבי מסילות אלומיניום אשר אינן מחלידות וצוברות קורוזיה עם הזמן. בנוסף, מסילות ההזזה משלבות בתוכן מנגנון טריקה שקט המבטיח פעולת פתיחה וסגירה חרישית של הדלת בזמן הזזתה מצד לצד. חידוש מרענן נוסף בקטגוריית דלתות ההזזה מהשנים האחרונות טמון באפשרות ההתקנה של הדלת גם בקירות מעוגלים, כאשר ההתקנה מתבצעת באמצעות קשת פנורמית המאפשרת את הזזת הדלת בצורה מעגלית וזאת בהתאם לחומר הגלם ממנו מיוצרת הדלת. מעבר לכך, תוכלו למצוא כיום עשרות דגמים עיצוביים של דלתות הזזה, דבר המאפשר לכם לבחור את דלת ההזזה המועדפת עליכם ביותר בהתאם לסגנון העיצובי הכללי של סביבת המגורים/המשרד בה תרצו להתקין את דלתות ההזזה.

התקנת דלתות הזזה

התקנה של דלתות הזזה חייבת להיעשות על ידי צוות התקנות מנוסה ומקצועי, כאשר במקרים בהם תהיו מעוניינים להתקין דלתות הזזה פנימיות הנעות לתוך כיס ייעודי בקיר, קיים צורך בביצוע עבודות הכנה מקדימות לצורך כך. כפועל יוצא מכך, בטרם רכישת דלת ההזזה, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם אנשי מקצוע עוד לפני רכישת הדלתות וזאת על מנת להיחשף לדרישות ההתקנה הנחוצה לכם. בבתי עסק מובילים לייצור ושיווק דלתות הזזה תוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי מקיף בכל הנוגע להתקנת דלתות הזזה ואף להסתייע בצוותי התקנה מיומנים לצורך ביצוע עבודות ההכנה המקדימות הנדרשות להתקנת דלתות הזזה פנימיות.

ראו גם: דלת פנים

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה