חשיבות החלפת דלתות בחידוש מטבחים - שריונית חסם

חשיבות החלפת דלתות בחידוש מטבחים

יותר ויותר ישראלים מבלים פרקי זמן ארוכים יותר ויותר במטבח. הגישה למגוון עצום של חומרי גלם, כולל כאלה שבעבר לא הגיעו לארץ, התרחבות מנעד הטעמים, תוכניות כמו מאסטר שף, בלוגים קולינריים שמלמדים אותנו להפיק מטעמים ואפילו בקלות – כל אלה מייצרים רצון הולך וגדל לאפות, לבשל, לטגן, לקצוץ, לאדות ולבצע עוד פעולות בדרך למאכלים שיגרמו לכולם ללקק את האצבעות.

במציאות שכזו, באופן טבעי גדל גם הביקוש לחידוש המטבח. על-מנת לחדש את המרחב הקולינרי בדרך הטובה ביותר חשוב להקדיש תשומת לב למספר סוגיות ובפרט לנושא הדלתות.

אילו דלתות כדאי להחליף?

שדרוג מטבח אמיתי מחייב כאמור תשומת לב לכל פרט ופרט. רק כשמקפידים על כך התוצאה תהיה גם הפרקטית ביותר האפשרית וגם אסתטית להפליא.

מבחינת דלתות, ישנם שני סוגים של דלתות שאותן כדאי להחליף כשמחדשים את המטבח: דלתות הארונות ודלת הפנים שמפרידה בין המטבח לבין שאר חלקי הבית (אם ישנה דלת כזו – בבתים רבים ההעדפה היא ליצור מטבח פתוח, כלומר כזה שמחובר בזרימה טבעית לשאר חלקי הבית. מצד שני דלת פנים למטבח מובילה להפרדה טובה יותר בינו לבין הסלון או החדרים, כך שגם כשמתרחשת בו פעילות אינטנסיבית לא זולגים רעשים וריחות מהמטבח לכל הבית).

למה חשוב להחליף דלתות לארונות מטבח?

הדלתות של ארונות המטבח הן אחד המרכיבים שנשחק בקצב מהיר במיוחד בכל מטבח, ובוודאי שזהו המצב במטבחים העמוסים.

בהתאם חידוש מטבחים יכלול כמעט תמיד גם חידוש של הדלתות. כדאי לזכור שאם בארון המטבח הדלת כבר שחוקה, הבעיה היא לא רק אסתטית אלא גם פונקציונלית – הבידוד של הארון כבר פחות מוצלח, ובנוסף עלול להיווצר מצב שבו הציפוי של דלתות המטבח כבר מתפרק לגמרי כך שתידרש עבודה נוספת לאחר שכבר הושלם השיפוץ של המטבח או החלפתו.

האפשרויות השונות של דלת המטבח

אם בחרתם באופציה של חידוש מטבח כך שהוא יופרד משאר חלקי הבית, האופציות האפשריות לדלת הפנים הן עץ ומתכת. חשוב לבחור דלת איכותית – כזו שעמידה במים כדי שהיא לא תישחק בקצב מואץ, מבודד היטב רעשים ורצוי כמובן שגם העיצוב שלה ייצור את ההרמוניה האופטימלית עם שאר המרכיבים במטבח.

בהתאם ההמלצה היא לרכוש את דלתות הפנים אך ורק מחברה בעלת ניסיון רב ומגוון רחב של אפשרויות, כך שתוכלו למצוא דלת שעונה על כל הדרישות הנ"ל.

מהו הגימור המתאים לדלתות של ארונות מטבח?

שיפוץ מטבח כולל כאמור כמעט תמיד גם החלפה של הדלתות בארונות. הציפויים הנפוצים הם פורניר, פורמייקה, פולימר וגימור אפוקסי.

הפורניר הוא שכבה דקיקה של עץ. יתרונותיו: עמידות ומראה מרשים של עץ מלא. הפורמייקה קלה לניקוי, מאפשרת חופש בחירה נרחב לגבי הצבע והיא גם זולה מאוד. הפולימר הוא טפט דמוי עץ והאופציה של הגימור האפוקסי מקנה למטבח כולו מראה ייחודי בזכות השימוש בטכנולוגיה חדשנית של התזת צבע. גימור אפשרי נוסף הוא שילוב של זכוכית ואלומיניום שמתאים למטבחים יוקרתיים.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה