דלת למחסן - איך בוחרים - שריונית חסם

דלת למחסן – איך בוחרים

יש בארץ הרבה מאוד ישובים כפריים בהם בתים צמודי קרקע. קיבוצים ומושבים, וילות וקוטג'ים ובחלק ניכר מהם, הוקמו גם מחסנים. בדרך כלל במחסן מאחסנים בעלי הבית את כל מה שהם מפנים מהבית עצמו ופעמים רבות שומרים אותו במחסן לשנים רבות. אבל לא רק זה. אם למשל מדובר על אנשים יצירתיים שעובדים לעשות לפעמים עבודות נגרות או נפחות, או שהפכו את המחסן לסטודיו ליצירה, הם מאחסנים במחסן כל מיני חומרים חלקם דליקים, יחד עם פריטים אחרים שהוצאו מהבית. גנבים יש לומר, מאוד אוהבים מחסנים, ומלבד זאת יש גם סכנה של התלקחות במחסן, אם למשל הוא מאחסן חומרים דליקים ולכן בהרבה מקרים דלת פנימית למחסן תהיה דלת אש, כאשר דלת למחסן בכניסה תהיה כזו שמגינה על המקום מפני גנבים, עם מנגנון נעילה מאסיבי.

דלת אש- דלת למחסן בחצר ובכל מבנה תעשיה

במשך השנים, פרצו דליקות במבני תעשיה שונים או בבתים ודירות, בגלל דליפה של חומרים דליקים מאוחסנים במחסנים. לכן היום יש מערכות בקרה ואכיפה הקובעים, שדי לעצור התפשטות של דליקות במבנים, מומלץ להתקין דלת למחסן שהיא דלת אש. הדלת הזו כשמה כן היא, היא מצליחה למנוע מעבר של אש מחלל אחד לשני או החוצה, ובכך גם מונעת התפרצות של אש החוצה. דלת אש בנויה בדגמים שונים ומחומרים מגוונים. היא יכולה להיות מעץ מלא, או דלתות שנוצרו מעטי פלדה מלאים בחומרים מבודדים. דלת האש הנפוצה ביותר היא זו הבנויה משילוב של עטי מתכת וחומרים עמידים באש כמו: צמר סלעים, לוחות גבס וכן רמיקוליט (סוג של מינרל). הדלת בנויה שיש לה שני משטחים ממתכת משני צדדיה, וחלל מבודד המלא באחד מהחומרים המוזכרים לעיל. החומרים המבודדים האלה, הם אלה המצליחים להפחית מעבר של חום בזמן דליקה מצד החלל הבוער אל הדלת, ומכך גם התפשטות של אש החוצה. כלומר אם חלילה פורצת דליקה במחסן, היא תיעצר בדלת האש שבדרך כלל אינה נעולה, ואז אפשר יהיה לברוח מיד החוצה.

סוגים של דלת למחסן

אפשר לבחור כדלת למחסן דלת מחוסמת וחזקה עם מנגנון נעילה שמגן על המחסן ולא מאפשר פריצה, וכדלת פנימית לבחור בדלת אש. זו כאמור דלת אשר עוצרת את האש ומונעת ממנה לעבור את אותה דלת, ומגינה על השוהים מהעבר השני של החלל הבוער. היא בדרך כלל אינה ננעלת כדי לאפשר לאנשים לברוח מהר החוצה. אבל בכניסה של המחסן יש להציב דלת פלדה מחוסמת עם מנגנון נעילה שמשמיד את עצמו, כמו שיש לשריונית במצב של חלילה ניסיון פריצה ויש הרבה גנבים שלוטשים עיניים למחסנים.

איזה דלת למחסן יש?

דלת למחסן חייבת להיות מאסיבית וחזקה. היא חייבת להיות כזו המיוצרת ועומדת בתקן בינלאומי וישראלי. תקן ISO  ותקן  125 דרגה 4 למנגנון הנעילה שלה. דלת למחסן חייבת להצטיין בבידוד תרמי ואקוסטי. הדלתות של שריונית מבודדות חום וקור עד ל-25 מעלות. בתוך הדלתות יש חומר בידוד מסוג "פוליאוריתן מוקצף". יש דלתות העשויות מאלומיניום, מפחיתות רעשים ולכן אם אתם הופכים את המחסן שלכם לסדנת עבודה או לימוד, תהיו בטוחים ששום רעש לא יחדור פנימה. בנוסף חשוב לצייד כל מחסן בכניסה בדלת עמידה וחזקה, ולחפש על הדלת את הסמל המעיד על כך. שריונית מייצרת דלתות כניסה בצורה של "מגירה" של שכבה נכנסת לתוך שכבה אחרת, ובגלל שיטת החיבור הזו הדלתות הן מאוד חזקות ומאסיביות. בנוסף מומלץ להתקין דלת למחסן שיש לה מנגנון השמדה עצמית. כאשר יש ניסיון פריצה, הדלת נועלת את עצמה ובלתי ניתנת לפריצה.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה