דלת הזזה למקלחת - שריונית חסם

דלת הזזה למקלחת

דלת הזזה למקלחת

דלתות הזזה, כמו כל סדרות הדלתות של שריונית חסם, הן דלתות השמות דגש על ניצול ומקסום חלל כל חדר, יחד עם סגנון עיצוב מינימליסטי המתאים לזוג הדלתות האלה.

בשנים האחרונות, בולט מאוד העיצוב המודרני בעיצוב הבית. זהו עיצוב מינימליסטי, נקי ואסתטי עם מיעוט של פריטים בחלל, צבעים חלקים, ההיפך מהסגנון הקלאסי הכבד.

לסגנון הקלאסי יש את הדלתות שמתאימות לו, ובסגנון מודרני הולכים על דלתות קו אפס, או דלתות הזזה שהופכות לכאורה לחלק מהקיר, ובעיקר אלה הנגללות לתוך כיס בלתי נראה וסמוי, לא רואים את הדלת, אך משתמשים בה.

דלתות הזזה מקובל להתקין בחדרים רטובים שבדרך כלל הם החללים הכי קטנים בבית, כמו דלת הזזה למקלחת חדרי מקלחת. חדרי ארונות וגם חדרי ילדים. דלת הזזה איננה נפתחת החוצה או פנימה וכיוון שכך, היא לא גוזלת שטח ובעיקר בחדרים שגם כך הם קטנים. זהו פתרון מצוין גם לדירות סטודנטים, חדרי טלוויזיה, חדר כביסה ועוד. 

ככל שמדובר בחדרי ילדים זו הדלת המועדפת גם מהבחינה הזו שילדים עלולים להתנגש בכנפיים של דלתות רגילות. 

מזיזים, מחליקים בשקט גמור

דלתות הזזה היו קיימות מאז ומתמיד, אבל היום מדובר על דור אחר של דלתות. שקט עם מסילות שהדלת נעה עליהן באלגנטיות ובשקט. כך שאם מישהו בבית יוצא מדלת הזזה, איש לא שומע אותו והוא לא מפריע את מנוחת בני המשפחה. זהו יתרון גדול משום שדלתות לרוב חורקות ומרעישות מטבען. היום יש מסילות עמידות מחומרי גלם מתקדמים. יש דלתות שגם מותקנות על הלבשה עליונה  (קרניז) בגוון המתאים למשקוף ולדלת, יש דלתות הזזה עם מעצורים קדמיים. כל השכלולים הקיימים עם דלתות יפות למראה, בגוונים מודרניים. תשכחו מכל הדלתות הלבנות שהכרתם בעבר. דלת הזזה למקלחת יכולה להיות גם ירוקה, כחולה או צהובה. הכל פתוח.

דלת הזזה לכיס שבקיר

הסגנון המינימליסטי כובש את הבתים והוא כולל גם התייחסות רבה לנושא דלתות. אלה ככל שייראו ויבלטו פחות, יעשו טוב לסגנון ששואף להציג חלל מרווח, אסתטי וחף מקישוטים. דלתות הזזה לכיס הן דלתות שמתוכננות כך, שהן ינועו על מסילה ויגללו לתוך כיס סמוי בקיר. לפני שמזמינים את הדלת מזמינים מישהו לבנות את הכיס הזה, וכך שמורה לה הדלת בכיס "הסודי" ואינה נראית כאשר הדלת פתוחה, מעניקה תחושה של מרחב יותר גדול לגדר, פתוח ומרווח.

חשוב לציין שאם אתם נמצאים בשלב של שיפוץ דירה או בניית בית, ומתכננים לשלב דלת הזזה למקלחת או דלתות הזזה לכיס, חשוב מאוד לכלול זאת בתכנון הראשוני, כדי לבנות את הכיס שבקיר.

לאחר הכנת הכיס, שעשוי בדרך כלל מאלומיניום בתוך הנישה לדלת, יבצע איש הבנייה חיפוי של טיח או גבס עליה ולאחר מכן יגיע איש הדלתות ויתקין את הדלת על כל רכיביה. 

התוצאה היא לא פחות מדלת הזזה אלגנטית, לא מרעישה ומודרנית. 

חידושים והמצאות בתחום דלתות הזזה

עולם הדלתות כמו הרבה תחומים אחרים, שואף גם הוא למקסם ולנצל את הטכנולוגיות השונות הקיימות היום, כדי להפוך את התחום למשוכלל ומודרני. כך יש למשל בדלתות מברשות אטימה, אשר גורמות לדלת לנוע בשקט בלי שום קול. ידיות עם מנגנון של נעילה שקועה, המאפשרת פתיחה קלה של כל דלת הזזה למקלחת או בחדר אחר. היא זזה יחד עם המנעול וכיוון שהוא שקוע ולא בולט כמו ידיות אחרות. הדלת לא נתקעת. הגיוני לא?

בנוסף יש בדופן של דלתות הזזה גם שקע משיכה, המסייע לסגור את הדלת הרמטית.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה