דלת הזזה לכיס – הפתרון שיפתיע אתכם - שריונית חסם

דלת הזזה לכיס – הפתרון שיפתיע אתכם

דלת הזזה לכיס

רובנו מורגלים לדלתות סובבות, כלומר דלתות שמותקנות על ציר ונפתחות לצד אחד, קבוע. אך דלתות כאלו תופסות מקום יקר, במיוחד בחללים צרים וצפופים שבהם כל פינה של שטח יקרה. דלת הזזה היא הפתרון הכי טוב לחלל קטן, וזו הנכנסת לכיס היא גם האסתטית ביותר. הרעיון שלה פשוט והיא נראית טוב בכל חדר. הדלת מותקנת בצורה מיוחדת, כאשר היא נכנסת למעין גומחה חבויה בקיר. זהו הכיס עליו מדובר כשמדברים על דלת הזזה לכיס. דלת כזו נקראת דלת פנימית, משום שהיא נגררת לתוך הכיס המותקן מבעוד מועד על הקיר, בניגוד לדלת חיצונית שנגררת על מסילה מחוץ לקיר. דלת פנימית ממשיכה את הקו האחיד של הקיר שאליו היא מוכנסת, ויכולה ליצור קו אחיד ונקי בחלל שלכם. 

אמנם הסיבה העיקרית לבחור בדלת הזזה לכיס היא חסכון במקום בחללים קטנים, אך ייתכן שישנן עוד כמה סיבות ורעיונות למה דלת מסוג זה היא דלת שמשתלמת, וייתכן שחלקם אפילו יפתיעו אתכם.

יתרונות של דלת הזזה לכיס 

לדלת הזזה פנימית יש יתרון משמעותי, לא מובן מאליו, משום שהיא חבויה בכיס שלה כשהיא אינה בשימוש, כך שנוצר פתח בין החללים ללא דלת שמפריעה בעין, פתח שמעודד זרימה של אוויר, ומייצר אווירה פתוחה ומזמינה. כשרוצים פרטיות, מושכים את הדלת חזרה, ומקבלים חדרים נפרדים. הבחירה בין השניים יכולה ליצור מהפכה של ממש בבית שלכם, ואף לאפשר שימושים שונים לחללים הצמודים.

אך היתרון הכי משמעותי של דלת הזזה לכיס הוא ניצול מקסימלי של השטח בחדר, כך שאין דלת שנפתחת אל תוכו ומבזבזת חלל שאחרת היה יכול להיות שמיש. כמובן שדלת רגילה, כלומר סובבת, מבזבזת עוד יותר חלל מדלת הזזה חיצונית, אך אם כבר לבחור בדלת הזזה יש לבחור בדלת הזזה לכיס משום שהיא הפתרון האולטימטיבי לניצול של חלל בצורה היעילה ביותר.

דלת הזזה לכיס היא יותר נגישה וניתן להתאים אותה לחללים רבים ומגוונים: דירה קטנה, חדרי מקלחת ושירותים שהם חלק מיחידות הורים, חדרי ארונות וכן קליניקות או משרדים ביתיים. אך דלת הזזה היא לא רק פתרון פרקטי אלא פרט עיצובי. אפילו אם הדירה שלכם קטנה וצפופה ואתם חשים שנאלצים לעשות את הבחירה של דלת הזזה, ניתן לצבוע את הדלת בצבע מיוחד ולא שגרתי ולתת אפקט מודרני ואסתטי לכל החלל. יותר מכך, לדלת הזזה לכיס יש את היתרון של יצירת תחושה של חלל גדול יותר.

תכנון מראש

דלת הזזה, במיוחד זו שנכנסת לגומחה, דורשת הכנה מראש, משום שצריך להתקין את המסילה שלה ואת הגומחה שלה בתוך הקיר, ולכן יש לבנות דלת שכזו בעת שיפוץ כללי או בנייה מחדש של קיר. אך הרבה פעמים בעת תכנון דירה קטנה יש להתחשב באילוצים שכאלו ולבצע שינויים על מנת להגיע לניצול מקסימלי של השטח. ייתכן שלהכניס דלת הזזה לכיס לתכנית הבנייה או השיפוץ שלכם מראש, תהיה השקעה משתלמת. 

חשוב לבחור בחברת דלתות שתספק לכם את כל המידע והאופציות בעת התקנת דלת שכזאת. יש לבדוק את המוניטין של החברה ואת התקנים של הדלתות, על מנת לוודא שהם עומדים בתקן הישראלי. את האיכות של אנשי המקצוע ואף את האיכות של הדלתות. דלת היא חלק מרכזי בבית ולכן כדאי שתבחרו דלת שתעשה נעים לעיניים, שתשתלב עם הקו העיצובי של החלל, ושיחד עם כל זאת תשמור לכם על הפרטיות, ועל החלוקה הנכונה בין החדרים והחללים. 

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה