דלתת הזזה לכיס או דלתת הזזה חיצונית - במה נבחר? - שריונית חסם

דלתת הזזה לכיס או דלתת הזזה חיצונית – במה נבחר?

דלת הזזה לכיס

דלתות הזזה הן דלתות הנעות על גבי מסילה ו/או אל תוך כיס ייעודי, ובדומה לכל סוג אחר של דלתות פנים, הן מיוצרות מחומרי גלם שונים הכוללים בין היתר: דלתות הזזה מעץ מעובד/עץ מלא, דלת הזזה לכיס המיוצרת מאלומיניום וחומרי גלם נוספים, לרבות, שילוב בין מספר חומרי גלם, לדוגמא: מסגרת עץ, כאשר גוף הדלת מיוצר מזכוכית.

דלתות הזזה לכיס – כל היתרונות

כל דלת הזזה לכיס אותה תתקינו בשטח הבית, הדירה או המשרד, תאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות שהמרכזיים ביניהם כוללים: ניצול מיטבי של החלל תוך וויתר על דלת כנף הנפתחת לכיוון אחד, דלת פנים חרישית אשר איננה נטרקת, דלתות הניתנות לעיצוב על פי גודל המפתח ובהתאם לסגנון העיצובי המועדף עליכם, וכמובן, דלתות המיוצרות מחומרי גלם איכותיים המספקים לכם הגנה מפני סימני שחיקה ובלאי לאורך זמן.

דלתות הזזה – כל האפשרויות

התקנה של דלתות הזזה בסביבת המגורים ו/או המשרד, מתאפשרת למטרות שונות וביניהן:

  • התקנה של דלת הזזה לכיס לטובת תיחום חלל ייעודי בתוך חדר קיים – לדוגמא, לצורך התקנת דלת לחדר ארונות.
  • התקנת דלתות פנים בחדרי ילדים ונוער – דלת הזזה לכיס בחדרי ילדים נחשבת לדלת בטיחות מכיוון שהיא נוחה וקלה לתפעול, וזאת הודות למנגנוני הזזה מודרניים.
  • התקנת דלתות הזזה בחדרים קטנים – התקנתה של דלת הזזה בחדרים/חללים קטנים יחסית, תאפשר לכם לנצל באופן המיטבי ביותר את השטח העומד לרשותכם, וזאת תוך כדי וויתור על דלת כנף הנפתחת כלפי פנים או חוץ.
  • התקנת דלת הזזה לכיס במסדרון – התקנה של דלת הזזה במסדרון המשרדי או הביתי נועדה לצרכי תיחום אזורי עבודה ו/או חדרי הבית מיתר חלקי המשרד או הבית.

דלתות הזזה – אפשרויות התקנה

כאשר מדברים על התקנה של דלתות הזזה מדברים למעשה על שני סוגי דלתות הזזה עיקריים:

  1. דלתות הזזה חיצוניות בהן כנף הדלת תלויה למעשה על גבי מסילה ייעודית – במקרים בהם מותקנת דלת הזזה מסוג זה, מתבצע חיפוי עליון המסתיר למעשה את מנגנון ההזזה (מסילה).
  2. דלתות הזזה פנימיות הנגררות לתוך כיס ייעודי – דלת הזזה לכיס היא דלת בה הכנף נכנס לתוך כיס ייעודי המותקן עוד בשלב הבנייה. שימוש בדלת הזזה מסוג זה, מאפשר לכם ליהנות מפתרונות עיצוב מגוונים בסביבת המגורים ו/או המשרד, אך אופן התקנתה מחייב היערכות מוקדמת בשלבי הבניה ו/או השיפוץ.

חשוב לציין שהתקנה של דלתות הזזה חיצוניות הידועות גם בשם דלתות הזזה על קיר, מחייבת שטח קיר של לפחות 1.1 מטר, כאשר דלת הזזה לכיס מצריכה שטח קיר באורך של לפחות 1.5 מטר. כך או אחרת, כאשר רוכשים דלתות הזזה חשוב לבדוק שמדובר במנגנון הזזה שקט ואיכותי, במשקופים והלבשות המיוצרים מחומרי גלם איכותיים ועמידים ובנוסף להתייחס לעובי הדלת. שימו לב ככל שהדלת עבה יותר כך היא מבודדת יותר מפני רעשי סביבה, כאשר העובי המינימאלי ביותר במידה ונדרש לכם בידוד אקוסטי הוא 44 מ"מ.

דלת הזזה לכיס – יתרונות VS חסרונות

דלת הזזה לכיס היא דלת מרשימה ביופייה אשר איננה נראית לעין כאשר היא במצב פתוח. יתרון מרכזי של דלתות הזזה לכיס על פני דלתות הזזה חיצוניות טמון בעובדה שהתקנת הדלת איננה מצריכה עיבוי של הקיר הקיים, וזאת מכיוון שהדלת זזה לתוך הקיר. מנגד, דלת הזזה לכיס מחייבת שלב תכנון מקדים במהלך עבודות הבנייה ו/או השיפוץ, וזאת לצורך הכנת כיס ייעודי חלול בתוך הקיר. כפועל יוצא מכך, התקנתה של דלת הזזה הנעה לתוך כיס ייעודי, כרוכה בעלויות גבוהות מאילו הנדרשות לצרכי התקנת דלתות הזזה חיצוניות. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא נושא חומר הגלם ממנו מיוצרת הדלת, כאשר דלת הזזה לכיס המיוצרת מעץ מלא איננה יכולה להתאים לחדרי רחצה וזאת לנוכח העובדה שהעץ יכול להתנפח בשלב כזה או אחר כתוצאה ממגע עם מים או לחות, וכאשר זה קורה, הדלת לא תפתח ותיסגר כמו שצריך. שימו לב- מכיוון שדלת הזזה לתוך כיס ייעודי מצריכה תכנון מקדים, מומלץ לקבל את ההחלטה בנוגע להתקנה כבר בשלבי הבניה של הבית/דירה.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה