דלתות פנים ממתכת שנראות כמו עץ.... - שריונית חסם

דלתות פנים ממתכת שנראות כמו עץ….

דלתות פנים

הסגנון הכפרי של דלתות עץ הוא סגנון חביב מאוד בהרבה בתים. לצד ההתכנסות שלו בדירות ובתים מבטון, תמיד נרצה להכניס קצת טבע לתוך הבית. אם אנחנו גרים בדירה או אם אנחנו גרים בבית פרטי, החומרים שמהם עשויים הרהיטים שלנו, הם חומרים מהטבע. עץ, זכוכית, ברזל, אבן. בחירה בדלתות בעלי עיצוב כפרי מעץ, היא בחירה מצוינת. יש רק בעיה אחת, דלתות עץ לא ממש מחזיקות מעמד.

מסתבר שבישראל כמויות המים שמבזבזים בכל בית על שטיפה, הן מהגבוהות בעולם. אם באמריקה מנגבים אצלנו שוטפים, ושטיפה זה שטיפה ותוסיפו לזה את היסודי של הימי חמישי, והנה לכם תמונת מצב של דלת עץ כפרית מתבוססת במים.

אבל היום יש גם דלתות פנים מאלומיניום או מסגסוגת מתכת שנראות ממש כמו עץ ומתנהגות כמו מתכת.

הטכנולוגיה המתקדמת של דלתות פנים

כבר מזמן אנחנו יודעים שכאשר אנו רוכשים ריהוט או דלתות פנים הביתה, חלק מהשיקולים שלנו הם תחזוקה. רבים נמנעים מרכישה של סלון לבן למרות שזה יפה מאוד, או שטיח בצבע בהיר כי מיד עושים חשבון איך שומרים על ניקיון בבית כזה לבן. אותו דבר לגבי דלתות. במשך שנים אנשים התקינו דלתות פנים מעץ בבית שלהם, אבל אחרי תקופה החליפו אותן משום שלדלתות נגרם נזק גדול. שטיפות יום-יומיות בכמויות המים האדירות של הניקיון הישראלי (אנחנו אוהבים מים), גרמו לבלאי בדלתות. העץ התנפח, נוצרו סדקים, שברים. הצבע דהה והדלת נראתה מוזנחת ובלויה. ואז בדיוק כמו שדלתות פלדה מכניסה נראות כמו עץ בגלל הטפט המיוחד שמדביקים עליהם כי כנראה שדלת מעץ זה באמת הבחירה של כולם, היום מצפים דלתות פנים מסגסוגת של מתכת או מאלומיניום בציפוי עץ והן נשמרות ומחזיקות מעמד לזמן רב. 

קאמבק גדול לדלתות בסגנון וינטאג'

כמו שיש קאמבק גדול לרהיטי וינטאג', שהפכו היום לרהיטים בסגנון מודרני, עם על האפיונים והאלמנטים של עיצוב שנות ה-60 וה-70, כל יש היום דלתות כניסה וגם דלתות פנים שמזכירות את הדלתות שאפשר היה לראות בשנים ההן. מדובר על דלתות מעוצבות בסגנון הכי פשוט אבל עם פרטים קטנים כמו חלון עם פרזול, אלמנטים חותכים על הדלת, קטעים תחומים בעץ. דברים פשוטים אבל זה הטוויסט של הוינטאג' וזה מה שמאפיין אותו. זה לא הנצנצים והדיסקו של שנות ה-90 אבל זה הדברים הפשוטים.

אם תביטו היום בקטלוג דלתות פנים של שריונית למשל תגלו, שכל הדלתות הן רטרו. העיצוב, המבנה, הדגם והאווירה, פשוט אבל עם פרטי פרטים שהופכים אותן לאיכותיות ומיוחדות.

לא טרמיטים ונגד מים

בנוסף לרגישות הגדולה של דלתות העץ מול שטיפות הרצפה התכופות וה"התקפלות" תרתי משמע של הדלתות מול כמויות המים, חשוב לומר כי טפילים כמו למשל תולעים נדבקים לעץ ובמיוחד לעץ לח ורטוב.

בהרבה דלתות עץ גרים באושר הרבה מאוד תולעים ואנשים לא יודעים את זה, עד שהם שומעים רשרושים שמעידים שאכן התולעים התבצרו בתוך העץ. אם רואים פתיתי נסורת, זו עוד עדות לקיומן של התולעים ותוסיפו לזה גם ריח של טחב ועובש.

כל זה לא יקרה עם דלתות אלומיניום שהן דלתות פנים במראה אלגנטי פשוט אבל מאוד מעוצב. הן משווקות היום בצבעים אופנתיים החל מורוד ועד ירוק, צבעי אדמה, טורקיז ועוד. יש התאמה בין צבעי דלתות הפנים לצבעים של עיצוב הבית ובהחלט הם מסונכרנים אחד מול השני.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה