דלתות פנים לכל סגנון - שריונית חסם

דלתות פנים לכל סגנון

עולם העיצוב "פתח דלתות" תרתי משמע. נראה שהכניסה הקדמית והאחורית, וגם דלתות פנים בתוך הבית או המשרד, הפכו לחלק אורגני מכל עיצוב בכל סגנון. מאמר זה יעביר מידע על סגנונות עיצוב הבית המובילים היום.

יש כמה סגנונות עיצוב בסיסיים, ומדי תקופה נוספים אחרים. הסיבה לכך היא שסגנונות עיצוב משתנים עם הזמן ויש תמיד חדשים שאנו נחשפים אליהם. יש סגנון מודרני, קלאסי, וינטאג', כפרי, נורדי, בוהו שיק, הייטק, תעשייתי ועוד. עולם העיצוב עמוס בסגנונות רבים וכל אחד מהם מכיל עולם ומלואו של רעיונות, צורות, צבעים ודגמים. הבית הוא חלק גדול מהמשמעות העצמית של כל אחד מאתנו, וכאשר אנו מגיעים לעיצוב שלו, מומלץ לבחור בסגנון שמתאים לנו לחיות בתוכו, בית אשר ייתן לנו השראה ותחוש נעימה לחיים ושנרגיש בו בית במלוא מובן המילה. 

מה השיק של בוהו שיק?

זהו סגנון עיצוב שקיים גם באופנה, זה כמו להיראות הכי קולית וטבעית בעולם, בלתי מתאמצת, אבל איכשהו הדברים עובדים ביחד. ככה זה גם עם סגנון עיצוב בית בוהו שיק. זהו סגנון חביב שחודר אט אט לארץ, והמקור שלו הוא בעולם האופנה. היתרון הכי גדול שלו הוא שיש לו כל מיני פרשנויות, והוא יכול להתאים לכל בית ולאופי של כל אחד, ולכן גם דלתות פנים בתוך בית בסגנון הזה, יכולות להיות בכל צבע ובכל מרקם ולהתכתב נכון עם השפה שיש באותו חלל. מה שמאפיין את הסגנון הזה הוא שילוב של צבעוניות תוססת עם ויזואליות רכה. למשל דלתות פנים בצבע אדום עם קירות בצבע פסט. בנוסף יש לו טקסטורות שונות כמו שטיחים עם הדפסים אוריינטליים, אפשר לראות עבודות מקרמה על הקירות, טקסטיל עם הדפסות אתניות, שימוש נרחב בחומרים טבעיים. הרהיטים יכולים להיות מודולריים, מזמינים ומחממים את האווירה כמו כריות גדולות, כורסה מאוד נוחה ועוד.

מה זה עיצוב נורדי?

עיצוב נורדי מגיע מסקנדינביה וזה אומר  סדר, אסתטיקה והרבה לבן. זהו סגנון אהוב מאוד שכובש הרבה מאוד בתים שמאמצים אותו באהבה. הוא החל כבר בשנות החמישים במדינות כמו שוודיה, דנמרק, נורווגיה, פינלנד ואיסלנד ומאז הוא רק נעשה יותר ויותר פופולרי. זהו סגנון המבוסס על העיצוב של התרבות הסקנדינבית והוא כולל חומרים טבעיים ומינימליזם. יש בו שילוב של קווים נקיים יחד עם פריטים קלאסיים. קירות בגוונים בהירים וגם שחור, אפור ולבן. דלתות פנים בסגנון בית כזה בהחלט יכולות גם להיות בגוונים הללו. יש אפשרות גם להזמין דלת עם חלון או פרזול קלאסי וזה יכול לעבור נהדר עם הסגנון הזה.

דלתות פנים בסגנון וינטאג'

דלתות בסגנון וינטאג' הן המילה האחרונה בתחום של דלתות פנים. הן נראות כמו הדלתות הישנות בדירות המרווחות של שנות השישים והסגנון הזה באמת שייך לתקופה שבין השנים 1950-1970. וינטאג' זה מושג שמגיע מעולם היקבים, מדובר על איכות של יין בעיקר ישן ומידת ההתיישנות שלו היא שקובעת את האיכות שלו, כך גם עם בית בסגנון העיצוב הזה. הסגנון הזה גונב השראה גם מהשנים 30 ו-40 והוא בדרך כלל נועז ועוסק במגוון של מרקמים, צבעים וצורות שיחד יוצרים מראה שאין שני לו. מה שהכי מאפיין את הסגנון הזה הוא שימוש בריהוט מעץ מלא מצופה פורמייקה, מנורות עומדות, פריטי זכוכית לנוי עגולים בצבעים חזקים כמו: כתום, אדום, צהוב ועוד. בית שהצבעוניות שולטת בו והוא ילך מצוין עם דלתות פנים בצבע שמנת שימתנו את הסגנון הנועז והיפה הזה.

דלתות פנים בסגנון פרובאנס 

סגנון עיצוב פרובנאס, לא קשה לנחש מגיע מפרובאנס בדרום צרפת ומאזורים כפריים אחרים באירופה. בסגנון הזה שם המשחק הוא פשטות, שימוש בחומרים טבעיים מהם יוצרים את רהיטי ועיצוב הבית כמו: זכוכית, ברזל, עץ גושני, אבן ועוד. בבית כזה תוכלו לראות קירות בצבעי פסטל כמו ירקרק או צהבהב, עם רהיטים כבדים מעץ מלא, תקרה גבוהה וסורגים מפורזלים על החלונות. דלתות פנים לבית כזה יכולות להיות בצבעים שמתכתבים עם הצבעים של הבית או דווקא בניגוד אליהם.

עיצוב מודרני זה עכשיו

מאז ומתמיד היה קיים סגנון עיצוב מודרני וזה אומר שדלתות פנים לעיצוב כזה, הן המילה האחרונה בתחום הן ברמת העיצוב, המרקם, חומרי הגלם, הצבעים ועוד. הסגנון הזה שואב את המאפיינים שלו מהאדריכלות המודרנית של שנות השלושים, ומדובר על סגנון של קווים ישרים ונקיים ופשטות נקייה. הוא דוגל בהעדפת פונקציונאליות על פני קישוטיות יתר, ויוצר איזון בין חומרים, צורות ונפח כדי ליצור מרחב מעוצב. פלטת הצבעים שלו גדולה מאוד, עם משחק של צבעים שיכולים להיות דלתות פנים, וילונות ועוד.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה