דלתות עמידות במים – זה חיוני! - שריונית חסם

דלתות עמידות במים – זה חיוני!

דלתות עמידות במים

אם החלטתם להתחדש ואתם מחפשים כרגע דלתות פנים לדירה שלכם, ודאי יצא לכם לעיין בכמה קטלוגים ולראות שיש מגוון רחב של דלתות. מתוך המבחר האין סופי, חשוב שתכירו סוג אחד מסוים של דלתות – והוא כמובן דלתות עמידות במים. מה זה אומר? דלתות אלה מיוצרות באופן קצת שונה מדלתות רגילות, על מנת להיות עמידות במיוחד בפני מים. האם לא כל דלתות הפנים הן עמידות במים? התשובה היא שלא. אמנם כל דלת, ובלבד שהיא איכותית מספיק, אמורה להיות עמידה במים ברמה מסוימת, לדוגמה בחלקן התחתון שחשוף למים בעת שטיפת רצפות; אולם יש דלתות שמיוצרות מחומרי גלם ספציפיים ומצופות בחומרים מסוימים על מנת שיעמדו גם בתנאי לחות ורטיבות אינטנסיביים, לדוגמה בחדר האמבטיה או במטבח.

איפה מתקינים דלתות עמידות במים

כאשר אתם רוכשים דלתות פנים לבית שלכם, חשוב לדאוג להתקנת דלתות עמידות במים בחללים המתאימים. הדוגמה הנפוצה ביותר היא כמובן חדרי הרחצה והשירותים. באופן מובן, בחללים האלה הדלת צריכה להיות מסוגלת לעמוד בפני לחות רבה, לדוגמה בעת מקלחת. כמו כן, עקב העובדה שבחדרים אלה יש בדרך כלל ברזים שנמצאים בשימוש יומיומי, הדלת עשויה להיות במגע קבוע עם מים ולספוג "שפריצים", גם כאלה שאינם מכוונים. כמו כן, אם במטבח ביתכם ישנה דלת, כדאי לשקול להתקין גם שם דלת אשר עמידה במים. גם בחלל המטבח עשויים להיות לעתים קרובות אדים חמים אשר יוצרים תנאים של לחות גבוהה בחדר, וכמובן בכל מקום שקיים בו כיור עשויים להגיע מים גם לאזורים לא רצויים בחדר.

למה חשוב לרכוש דלתות שעמידות במים

במקרים רבים, אנשים שמחפשים דלתות פנים לבית נבהלים מהמבחר ותוהים אם אולי כדאי לקנות את אותו סוג דלת לכל חדר בבית, וכך לסגור את הפינה. אמנם זה עשוי להיות פשוט ומהיר יותר, אולם בסופו של דבר מדובר בטעות. אז למה כדאי לרכוש דלתות עמידות במים לחדרים הרלוונטיים, ומה יכול לקרות אם תתקינו, בחדר האמבטיה לדוגמה, דלת רגילה?

עמידות לאורך זמן

דלת בחדר הרחצה אשר מיועדת מראש להיות בעלת עמידות גבוהה בפני מים, תהיה עמידה יותר לאורך זמן לעומת דלת רגילה. הסיבה היא שדלתות שאינן עמידות במים לא אמורות להישמר לאורך זמן בתנאי לחות ורטיבות. לכן, בתנאים כאלה – הן ייפגמו הרבה יותר מהר מדלת ייעודית. דלת פנים בבית היא לא מוצר זול או זניח, שנהוג להחליף בתדירות גבוהה. לכן כאשר אתם רוכשים דלת פנים, אתם רוצים להיות בטוחים שהיא תחזיק מעמד לאורך זמן רב ותישמר במצב טוב. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתקין מראש דלתות שמתאימות לתנאים הייחודיים בחדר.

שמירה על הבריאות

כאמור, דלתות שאינן עמידות במים עשויות להיפגם באופן משמעותי בתנאי לחות. במקרים רבים, נראה שמתחילה להתפתח רטיבות בדלת, ובמקרים מסוימים אפילו נוכל לזהות עובש. מעבר לפן האסתטי רטיבות ועובש בבית הם מאוד לא בריאים, במיוחד עבור קשישים וילדים קטנים. במקרים מסוימים, נוכחות של רטיבות ועובש בבית יכולים אפילו להוביל להתפתחות אסטמה. לכן, חשוב להתקין בחללים שבהם תנאים של לחות גבוהה דלתות שעמידות במים ולא יפתחו רטיבות ועובש.

פגמים אסתטיים

כמובן שלא ניתן להתעלם מהפן האסתטי. דלתות שאינן עמידות במים ונמצאות בתנאי לחות עשויות להתקלף, להתנפח ולפתח תגובות לא אסתטיות נוספות דלתות הפנים בבית משפיעות מאוד על המראה הכללי ולכן חשוב לרכוש מראש דלתות איכותיות ועמידות לתנאי החדר, אשר חיוניותן תישמר לאורך זמן.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה