דלתות כניסה עם חלון - עיצוב כובש - שריונית חסם

דלתות כניסה עם חלון – עיצוב כובש

סגנון העיצוב של השנים 30-70 הפך לוינטאג', והיום הוא עושה קאמבק גדול בתחום עיצוב הבית. דלתות כניסה עם חלון, הפכו לפופולריות מאוד, למרות שמדובר בדלת כניסה, שהדגש הכי גדול בבחירה שלה צריך להיות הביטחון. עדיין אין שום ניגוד אינטרסים בין עיצוב ובחירה בדלת כניסה חזקה עם חלון וזה בהחלט עניין של יופי. הנה כמה טיפים לעיצוב הבית, שיובילו להחלטת הקנייה הנכונה של דלת כניסה.

כאשר אנשים בונים או רוכשים בית פרטי, דגש רב מושם על כל אלמנט בבית. החל מבחירת האריחים לרצפה ועד לשידה שתעמוד בחדר האורחים. ובכל זאת מרוב התרגשות והתלהבות אנשים עושים טעויות ובמאמר זה נדון בכמה מהן.
בדרך כלל אנחנו גרים בבית, אך מעת לעת נדרש גם לארח, לכן חשוב מאוד להקפיד על חלוקת חלל נוחה, גם כאשר ילונו בבית האורחים שלנו. 

דלתות כניסה עם חלון מול חדר אורחים

מיקומו של חדר האורחים בכל בית, עשוי להשפיע על מידת הנוחות שלנו ושל האורחים שלנו בבית. בדרך כלל חדר אורחים ממוקם במרכז הבית ומולו ממש נמקם דלת כניסה עם חלון, תוך התייחסות לגוונים ולעיצוב של הדלת שאמורה להיות חלק מההרמוניה של עיצוב הבית וחדר האורחים. דלתות כניסה עם חלון היו פופולריות מאוד בתחילת המאה ה-20. זה היה חלק מעיצוב הבית, וגם בארץ במקומות כמו למשל תל אביב אפשר היה לראות בניינים ישנים עם דלתות רחבות מאוד וחלון באמצע הדלת וגם למעלה. החלק העליון יכול היה להיות גם מפורזל.

כדי להפוך את הדלת לבטוחה יותר, היה מקובל להתקין סורג לפני הדלת. אבל עד שנות השבעים בחלק מהדלתות הללו גם לא היה חלון, והייתה שאננות רבה בכל מה שקשור להתמודדות עם פריצה, עד כדי כך שבמושבים וקיבוצים בכלל לא היו נועלים את הדלת. רק אחרי מלחמת ששת הימים, עם ניסיונות פריצה של כנופיות  טרור פלסטינים, החלו לחשוש ולהתקין על הדלת כמה מנעולים. אז בשנות השבעים גם חדרה לראשונה לשוק דלת הפלדה.

שידת וינטאג' ומנורה עומדת- קאמבק גדול

לא רק דלתות כניסה עם חלון חוזרות לאופנה, אלא כל מה שקשור לוינטאג'. שידות קטנות, ומנורה עומדת. שולחנות פורמייקה קטנים, ריפוד קטיפה וגם קורדורוי. גם הצבעים חוזרים והם בצבעים חמים כמו: צבעי אדמה, כתום, כחול, צהוב וחרדל. בעצם אין כמעט צבע שלא השתמשו אתו בתקופת הוינטג' וזה בא לידי ביטוי היום בטקסטיל, וילונות, בדי ריפוד וגם דלתות כניסה. חלפה לה התקופה בה כל דלת כניסה הייתה בלבן, או בחום. היום יש פלטת צבעים מגוונת ורחבה מאוד ממנה אפשר לבחור דלת כניסה, ואף להזמין דלת כניסה בהזמנה מעשה ידי נפח אומן. הדלת היא לא רק אלמנט חוצץ בין החוץ והפנים, אלא משמשת גם כמוצג דקורטיבי ומעוצב. כאשר מדובר בבית פרטי, יש חשיבות רבה לעיצוב של דלת הכניסה, משום שהיא מהווה לכאורה, את כרטיס העיצוב של הבית, ואם היא מעניינת ומיוחדת, זה מה שיחשבו גם על הבית בו היא עומדת בכניסה.

דלתות כניסה עם חלון היום

יש היום דלתות כניסה עם חלון מעץ, מסגסוגת מיוחדת של מתכת, דלתות חזקות עם בריחים מיוחדים ומנגנון השמדה עצמית נגד גנבים. דלתות מעוצבות ויפות, לצד הביטחון של מנגנוני הנעילה המורכבים שלהם. בעבר נהגו לתלות וילון תחרה בדלתות עם חלון, היום יש המזמינים חלון עם צריבת זכוכית בדוגמה מיוחדת ובצבעים מיוחדים, מה שבהחלט מוסיף לדלת ייחוד ואופנתיות. דלתות כניסה אפשר להזמין היום בכל גודל, ובכל צבע במידות ובעיצוב שמתאים לכניסה שאתם רוצים לעצב לבית שלכם.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה