טיפים חשובים לבחירת דלתות כניסה מעוצבות - שריונית חסם

טיפים חשובים לבחירת דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה הן הגדרה כוללת לכל סוגי הדלתות המיועדות לפתח הראשי של הבית, הדירה, המשרד או בית העסק. דלתות אלו, מעבר לעבודה שהן חייבות לשלב בתוכן מנגנוני נעילה מתקדמים וחכמים, מהוות סוג של "אמירה עיצובית" בנוגע לחלל המגורים/עסקים הניצב מאחורי הדלת, ולכן, בחירת דלתות כניסה מומלץ שתעשה גם בהתאם לסגנון העיצובי של הדלת. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על דלתות כניסה וזאת לצד טיפים חשובים לבחירת דלתות כניסה מעוצבות.

סוגי פתיחה לדלתות כניסה

כאשר מדברים על סוגי פתיחה לדלתות כניסה, מדברים למעשה על מספר סוגי פתיחה אפשריים, כאשר רוחב וגובה הדלת בה אתם בוחרים נקבע בהתאם לגודל המפתח העומד לרשותכם (בעיקר במקרים בהם מדובר בדלת כניסה לדירות מגורים) ו/או בהתאם לסוג הפתיחה המועדף עליכם במקרים בהם מדובר בהתקנת דלתות כניסה לבתים פרטיים.

להלן מידע כללי על סוגי פתיחה של דלתות כניסה:

  • דלת כניסה מסוג פתיחה של כנף אחת – דלת כניסה זו מיועדת בעיקר לדירות מגורים בהן מפתח הכניסה הינו ברוחב סטנדרטי של 98 ס"מ ובגובה של 210 ס"מ. בבתים פרטיים, ניתן לתכנן את דלת הכניסה כנף אחת למידות רוחב של מטר עד 120 ס"מ, כאשר הגובה הוא סטנדרטי.
  • דלת כניסה שתי כנפיים – פתיחה של שתי כנפיים מצריכה תכנון מקדים של רוחב פתיחה במידות הנעות בין 180 ס"מ ל-215 ס"מ, כאשר הדלת עצמה מורכבת משתי כנפיים הניתנות לפתיחה ו/או שתי כנפיים שאחת מהן קבועה ואיננה ניתנת לפתיחה.
  • דלת כניסה כנף וחצי – פתיחה מסוג זה מחייב רוחב של 135 עד 155 ס"מ, כאשר הכנף הראשית היא בדרך כלל כנף המשמש לצרכי פתיחת הדלת ואילו החצי כנף היא כנף מקובעת.

חשוב לדעת: כל אחד מסוגי הפתיחה המופיעים לעיל, ניתנים להתקנה במסגרת שתי שיטות התקנה עיקריות, האחת, התקנת משקוף, והשנייה, התקנה בקו אפס.

חומרי הגלם מהם מיוצרות דלתות כניסה

דלתות כניסה מעוצבות הן דלתות המיוצרות משני סוגים של חומרי גלם עיקריים, עץ ופלדה, כאשר לכל אחד מהחומרים יתרונות משלו.

דלתות עץ – דלתות כניסה מעץ הן דלתות מרשימות למראה המיוצרת בדרך כלל מעץ מלא (גושני) ו/או עץ רב שכבתי. בין יתר סוגי העצים המשמשים כחומרי גלם ייעודיים לייצור דלתות כניסה מעוצבות נכללים: עץ אלון, עץ אגוז, עץ מייפל וסוגי עצים נוספים. חשוב לציין שכל סוגי דלתות הכניסה המיוצרות מעץ מלא ו/או רב שכבתי, עוברות תהליך עיבוד שמטרתו לשמר את חומר הגלם לאורך זמן ולמנוע מפגעי הסביבה ומזג האוויר להשפיע בצורה כזו  או אחרת על איכויות חומר הגלם לאורך זמן. כיום, הודות לטכנולוגיית CNC המאפשרת גילופים בעץ ברמת דיוק מרבית, ניתן לייצר דלות כניסה מעץ עם עיטורים וגילופים מרהיבים, וזאת בנוסף ליוקרה המתווספת למראה הדלת בעזרת פרזול מסוגנן ומעוצב.

דלתות פלדה – דלתות כניסה המיוצרות מפלדה הן דלתות הכניסה הפופולאריות ביותר בישראל, וזאת לנוכח חוזקן ועמידותן בפני פגעי מזג האוויר והסביבה. כיום, מרבית דלתות הפלדה מיוצרת מפלדת אל חלד המחזיקה לאורך שנים ומתאפיינת בעמידות מרבית בפני מים. דלתות הפלדה המודרניות מאפשרות לכם ליהנות מעשרות דגמים של דלתות כניסה מעוצבות וזאת הודות לטכנולוגיות חדשניות המאפשרות ליטוש דלתות לפני צבע בתנור ו/או שילוב של חומרי גלם נוספים לצרכי עיצוב הדלת, לרבות, פסי ניקל ואלומיניום, שילוב של זכוכית בגוף הדלת ועוד.

חשוב לדעת – כיום, תוכלו למצוא היצע מרשים של עיצובי דלתות כניסה המאפשר לכם בין היתר לבחור בדלתות המיוצרות מפלדה עם חיפוי עץ או מסגרות עץ.

5 טיפים חשובים לבחירת דלתות כניסה

  1. הגדירו את סוג הפתיחה הרצויה לכם בהתאם לגודל המפתח ו/או בהתאם לעבודות התכנון
  2. הגדירו את אופן התקנת הדלת – התקנה נסתרת (קו אפס) או התקנה גלויה (התקנת משקוף) וזאת בהתאם לסגנון העיצובי המועדף עליכם.
  3. הגדירו את הסגנון העיצובי של גוף הדלת – כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מרשים של דגמים ועיצובים לדלתות כניסה, כאשר המחשבה האמורה לנווט אתכם היא הקשר קונספטואלי בין הסגנון העיצובי של הדלת לבין עיצוב חלל הפנים הממתין מאחורי הדלת.
  4. בדקו מהו הדירוג הבטיחותי של הדלת בהתאם לתו התקן הישראלי 5044 המהווה תקן ישראלי לדלתות כניסה הדירוג הבטיחותי נקבע בהתאם לפרק הזמן שלוקח לפורץ מיומן לפרוץ את הדלת והוא נע בין דקה אחת ל-ארבע דקות.
  5. אחריות מוצר כולל אחריות על ההתקנה – כאשר רוכשים דלתות כניסה מעוצבות, קיימת חשיבות רבה לרכישת דלתות אך ורק בבתי עסק המעניקים לכם אחריות מוצר לתקופת אחריות כזו או אחרת ואחריות על ההתקנה במקרים בהם ההתקנה בוצעה על ידי בית העסק בו רכשתם את הדלת.

 

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה