דלתות חוץ – מה הדלת אומרת עליכם - שריונית חסם

דלתות חוץ – מה הדלת אומרת עליכם

דלתות חוץ

דלתות חוץ – מה הדלת אומרת עליכם

מה דלת הכניסה לבית שלכם אומרת עליכם? לא מעט אנשים שמשקיעים רבות בעיצוב ביתם, שוכחים לקחת בחשבון את דלת הכניסה, וחבל שכך. הבית שלנו אומר עלינו הרבה – על האישיות שלנו, על אורח החיים שלנו וכמובן על הטעם שלנו, ודלת הכניסה היא כרטיס הביקור של הבית. היא הדבר הראשון שהאורחים שלכם רואים כאשר הם מגיעים לביתכם, והיא נותנת להם מידע ראשוני על המקום שבו אתם גרים. לכן, אם עיצוב הבית שלכם חשוב לכם, בחירת דלתות חוץ מתאימות המתכתבות עם עיצוב הבית ללא ספק צריכה להיות אחת מהמשימות שלכם.

3 בחירות עיצוביות בדלת הכניסה

כאשר אתם בוחרים דלתות חוץ, יש כמה אלמנטים עיצוביים שאתם צריכים לתת עליהם את הדעת. הראשון הוא כמובן חומר הגלם. החומרים שבהם אנחנו משתמשים בעיצוב אומרים עלינו המון, והם משמעותיים ביצירת האווירה בבית שלנו. בחירה בדלת כניסה במראה מתכתי ומבריק, לדוגמה, תיצור מראה מודרני ויוקרתי ותשדר חוסן. לעומת זאת, בחירה דווקא בדלת עץ תוביל למראה אלגנטי ותיצור אווירה טבעית ומרגיעה. בחירה כזו יכולה להתאים במיוחד לאנשים שגרים למשל בעיר, אבל לא מוכנים לוותר על השקט של הכפר בעיצוב ביתם.

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא צבע הדלת. צבעים, כפי שכולנו יודעים, הם בעלי השפעה משמעותית על מצב הרוח, ולפיכך בחירה בצבע מסוים יכולה מיד ליצור תחושה מסוימת בקרב המבקרים בביתכם, וכמובן גם בקרב הדיירים. דלתות חוץ הצבועות בצבעים מעולם הטבע והצמחים כמו ירוקים בהירים, חום, לבן או קרם ייצרו מראה כפרי ושלו, בעוד שדלתות בצבעים בוהקים כמו כחול רויאל, אדום או צהוב לימון יגרמו לדלת הבית שלכם לבלוט, ייצרו התלהבות וימשכו תשומת לב.

האלמנט השלישי הוא טרנד לוהט בעולם הדלתות, אשר רבים בוחרים לשלב בעיצוב ביתם. הכוונה היא כמובן לשילוב חלונות זכוכית בדלת, שיוצר מראה שהוא מצד אחד יוקרתי, ומצד שני עם גוון של וינטאג' וקלאסה. החלונות, כמובן, עשויים זכוכית מטושטשת, כך שלא ניתן לראות מה מתרחש מאחוריה – בתוך הבית. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון ששילוב זכוכית בתוך דלתות כניסה עשוי ליצור מראה נגיש במיוחד, ולכן לא בהכרח מתאים לכל אחד. ייתכן שמי שגר בווילה יוקרתית, לדוגמה, יעדיף דלת כניסה בעלת מראה מסיבי ומרתיע יותר.  

דלתות חוץ – לא רק יפות

עם כל הכבוד למבחר הרחב של דלתות כניסה שניתן למצוא היום, ולעיצובים המעניינים שמשגעים את עולם הדלתות, דלת הכניסה לבית שלכם לא צריכה להיות רק יפה; דלת כניסה צריכה גם להרתיע אורחים לא רצויים, ולגרום להם להבין שלבית שלכם, לא יהיה קל להיכנס בלי רשות. גם את המסר הזה, אתם יכולים להעביר באמצעות עיצוב הדלת שלכם. כך לדוגמה, דלת כניסה גדולה ועבה, עשויה חומר מתכתי וחזק, תגרום לכל פורץ לחשוב פעמיים לפני שינסה להתעסק דווקא עם הדלת שלכם. לעתים, שיקולי הביטחון יבואו על חשבון השיקולים העיצוביים – יכול להיות שדלת עם חלונות זכוכית היא דלת הכניסה המושלמת מבחינתכם, והיא מתאימה בדיוק לטעם שלכם, אולם תעדיפו לבחור בדלת אחרת משיקולי הרתעה. למי שרוצים להרגיש בטוחים במיוחד, מומלץ לבחון דלתות ביטחון, אשר מאובזרות בבריחים רבים יותר מדלת רגילה ועל כן כמעט ואינן ניתנות לפריצה. כדאי לנסות למצוא את האיזון בין דלת כניסה יפה, שיהיה לכם כיף לראות בסיום כל יום עבודה רגע לפני הכניסה הביתה, ובין כזו שתגרום לכם להרגיש הכי מוגנים שאפשר. על שני ההיבטים האלה, לא כדאי להתפשר.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה