דלתות חוץ - כיצד נבחר את הדלת הנכונה? - שריונית חסם

דלתות חוץ – כיצד נבחר את הדלת הנכונה?

דלתות חוץ

דלתות חוץ הן הגדרה כוללת לכל סוגי הדלתות היכולות לשמש אתכם כדלתות כניסה לדירת המגורים, לבית הפרטי, למשרד או לבית העסק, כאשר בדומה לדלתות הפנים המעטרות את סביבת המגורים/משרד, גם דלתות החוץ מיוצרות מחומרי גלם שונים וביניהם: עץ מלא, עץ מעובד, פלדה, אלומיניום, זכוכית ועוד.

חשיבותה של דלת הכניסה

דלתות חוץ הידועות גם בשם המחייב דלתות כניסה, הן למעשה האלמנט העיצובי הראשון אליו נחשף כל אדם המגיע לבקר אתכם בסביבת המגורים/משרד, ומכאן, קיימת חשיבות רבה לסגנון העיצובי של הדלת והרושם אותו מייצרת ממבט ראשון. כפועל יוצא מכך, בבחירת דלתות חוץ מושם דגש עיקרי על הסגנון העיצובי של הדלת והתאמתה הקונספטואלית לסגנון העיצובי הממתין מאחוריה, כלומר בתוך חלל פנים הבית, הדירה או המשרד. אם גם אתם נדרשים לרכישתה והתקנתה של דלת חוץ בכניסה לביתכם, דירתכם או משרדכם, זה הזמן להתעדכן בארבעת הטרנדים המובילים בתחום דלתות חוץ.

  1. דלתות חוץ מאסיביות וחזקות המיוצרות מעץ מלא – העץ המלא הוא אחד מחומרי הגלם היוקרתיים ביותר בתעשיית הריהוט ובשנים האחרונות הוא מככב גם כחומר גלם נפוץ לייצור דלתות פנים וחוץ כאחד. דלתות כניסה המיוצרות מעץ מלא הן דלתות מאסיביות אותן ניתן לעטר באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון CNC המאפשרת חיתוך וכרסום בדיוק מרבי על גבי העץ המלא.
  2. דלתות חוץ בקו אפס  –  טרנד נוסף בתחום דלתות חוץ קשור לאופן התקנת הדלת, כאשר התקנת דלתות בקו אפס המיושר עם קירות חזית הכניסה לביתכם או דירתכם, נחשב לאחד מהטרדנים המובילים בשנים האחרונות. דלתות חוץ בקו אפס מייתרות למעשה את הצורך במשקופים, כאשר קיר חזית אחיד בקו הדלת מעניק מימד עיצובי יוקרתי.
  3. דלתות חוץ כנף כפולה – טרנד מוביל נוסף של דלתות חוץ הן דלתות הכנף הכפולה היכולות להגיע גם בגדלים לא אחידים, כלומר, כנף אחד רחבה יותר וכנף שנייה צרה יותר. דלתות כנף כפולה מיועדות בעיקר לבתים פרטיים, כאשר ניתן לתכנן את אופן פתיחת כנפי הדלתות בהתאם לגודל המפתח הקיים ו/או זה המתוכנן במסגרת עבודות בנייה או שיפוץ.
  4. דלתות חוץ המיוצרות מפלדה – דלתות כניסה מפלדה נחשבות לדלתות הפופולאריות והנפוצות ביותר בישראל, וזאת לנוכח עמידותן וחוזקן. כיום, בניגוד לשנים עברו, דלתות הפלדה הן דלתות חוץ מעוצבות לכל דבר ועניין והן מגיעות במבחר גדול ועשיר של דגמים המאפשרים לכם לבחור בין דלתות פלדה בגימור צבע בתנור, לבין דלתות פלדה בשילוב סורג מעוצב על גוף הדלת, לבין דלתות פלדה בשילוב פסי ניקל ועוד מגוון רחב של דגמים דלתות חוץ מפלדה בעיצובים שונים.

בחירת דלתות חוץ – כיצד?

בחירתה של דלת חוץ כזו או אחרת, מומלץ שתעשה במסגרת ייעוץ מקצועי המוצע לכם על ידי מעצב הפנים (במידה ושכרתם אחד כזה לצרכי עיצוב סביבת המגורים) ו/או על ידי יועצי דלתות מנוסים המועסקים על ידי חברות שונות בישראל העוסקות ומתמחות בהליכי תכנון, עיצוב וייצור של דלתות חוץ ופנים כאחד.

לצורך בחירתה של דלת החוץ אשר תעטר את הכניסה לביתכם, דירתכם או משרדכם, מומלץ להתייחס למספר מאפיינים כלליים וביניהם:

  • רמת האקוסטיקה הנחוצה לכם – אחד מתפקידיה המרכזיים של כל דלת חוץ הוא לבודד את רעשי הסביבה , ולכן, בחירת דלתות חוץ חייבת להיות מבוססת על רמת האקוסטיקה של הדלת בהתאם לרעשי הסביבה היומיומיים בשכונת המגורים בה אתם מתגוררים.
  • סגנון עיצוב המקשר בין החוץ לפנים – תפקיד מרכזי נוסף של דלתות החוץ הוא להוות אמצעי עיצובי המקשר בין הסגנון העיצובי של הדלת לבין העיצוב הכללי של חלל פנים המגורים.
  • עמידות ובטיחות – התפקיד המרכזי של כל סוגי דלתות חוץ הוא לספק הגנה מרבית מפני פריצות, ולכן, קיימת חשיבות רבה לבחירת דלתות חוץ המתאפיינות בעמידות מרבית ובשילוב מנגנוני בטיחות מתקדמים מסוגם.
  • אחריות – דלתות חוץ מטבען הן דלתות החשופות לפגעי מזג האוויר והסביבה, ולכן, קיימת חשיבות רבה לנושא האחריות המוצעת לכם במעמד הרכישה, גם בהקשר של טיב האחריות והנושאים אותם היא מקיפה וגם בהקשר של תקופת האחריות המוצעת לכם.

בנוסף, קיימת חשיבות רבה לאופן התקנת הדלתות ועלויות הדלת אותן מומלץ להתאים למסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

 

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה