דלתות הזזה לסביבת הבית והמשרד - שריונית חסם

דלתות הזזה לסביבת הבית והמשרד

דלתות הזזה

התקנתה של דלת הזזה בסביבת המגורים או המשרד, מתאפשרת באמצעות שתי שיטות התקנה שונות, האחת מיועדת לצרכי התקנתן של דלתות הזזה חיצוניות והשנייה נועדה לצרכי התקנת דלתות הזזה פנימיות, כאשר דלתות הזזה חיצוניות הן דלתות המותקנות באמצעות מסילה ייעודית הממוקמת על גבי הקיר ואילו דלתות הזזה פנימיות הן דלתות הניתנות להזזה לתוך כיס מובנה בתוך הקיר. בשתי שיטות ההתקנה, ניתן למצוא מגוון רחב של דלתות הזזה המגיעות בגדלים, דגמים וצבעים שונים, כאשר איכויות הדלתות נקבעות בהתאם לחומרי הגלם מהם הן מיוצרות.

בחירת דלתות הזזה – כיצד?

רכישתן של דלתות הזזה, בדומה לרכישת כל סוג אחר של דלתות פנים, היא פעולה המחייבת אתכם לבחון מספר נושאים היכולים להעיד על איכויות הדלתות, לרבות, חומרי הגלם המשמשים לייצור הדלתות, עובי הדלת המשפיע בין היתר על רמת הבידוד האקוסטי של הדלת, עיצוב הדלת, וכמובן, איכויותיו של מנגנון ההזזה. כיום, בניגוד לעבר, רוב דלתות ההזזה מותקנות על גבי מסילות ייעודיות המשלבות בתוכן פונקציות שונות כגון: בולם זעזועים והזזה חרישית ושקטה. ברשימת חומרי הגלם מהם מיוצרות דלתות הזזה פנימיות וחיצוניות כאחד, תוכלו למצוא: דלתות הזזה מעץ מלא או עץ רב שכבתי, דלתות הזזה המיוצרות מאלומיניום, דלתות עץ פולימריות ודלתות הזזה המשלבות בתוכן מספר חומרי גלם.

דלתות הזזה בסביבת המגורים

התקנתן של דלתות הזזה בסביבת המגורים מיועדת בין היתר לחדרי ילדים, לחדרי ארונות, למסדרונות ולחדרים קטנים יחסית. יחד עם זאת, ניתן להתקין דלתות הזזה גם בחדרים גדולים יחסית ואף לשלב דלת הזזה כפולה בעלת שתי כנפיים שכל אחת מהן נכנסת לתוך כיס צדדי בקיר. התקנתה של דלת הזזה בחדר קטן מימדים בשטח הבית או הדירה, יאפשר לכם לנצל באופן מיטבי יותר את החלל.

דלתות הזזה לסביבת המשרד

דלתות הזזה בסביבה המשרדית מעניקות מימד נוסף של עיצוב לפנים החלל, כאשר התקנתן מתאפשרת בין היתר בכניסה לחדרי ישיבות, כניסה לחדרי הנהלה ולצרכי הפרדה בין חללי עבודה שונים ביניהם עובר פרוזדור/מסדרון.

התקנת דלתות הזזה – כל היתרונות

התקנתה של דלת הזזה בסביבת המגורים או המשרד, תאפשר גם לכם ליהנות ממספר יתרונות מרכזיים וביניהם:

  • התאמה אישית – כיום, תוכלו לרכוש דלתות הזזה מעוצבות בכל גודל נדרש על פי גודל המפתח הרצוי לכם ושיטת ההתקנה הנחוצה לכם (הזזה לתוך כיס או על גבי מסילה עליונה).
  • דלתות מעוצבות היכולות להתאים לכל סגנון עיצובי של פנים  החלל.
  • דלתות איכותיות המיוצרות מחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן.
  • דלתות פונקציונאלית המאפשרות לכם ליהנות מרמה גבוהה של בידוד אקוסטי ובידוד תרמי כאחד.
  • מנגנוני הזזה פונקציונאליים המאפשרים פתיחה וסגירה קלה ונוחה של הדלת על גבי מסילה המיוצרת מחומרי גלם איכותיים – דבר המבטיח הזזה קלה, נוחה וחרישית של הדלת.

וכמובן, ניצול מיטבי של גודל החלל העומד לרשותכם.

התקנת דלתות הזזה – מה חשוב לדעת?

כפי שציינו בפתיח, התקנתה של דלת הזזה בסביבת המגורים או המשרד מתאפשרת באמצעות שתי שיטות התקנה: האחת מיועדת לדלתות הזזה חיצוניות הנעות על גבי מסילה ייעודית הממוקמת מעל מפתח הדלת, והשנייה מיועדת לדלתות הזזה פנימיות הנעות לתוך כיס ייעודי בתוך הקיר. במקרים בהם מדובר בהתקנתן של דלתות הזזה חיצוניות, תדרשו לבצע חיפוי בחלק העליון של הקיר שמטרתו להסתיר את המסילה המשמשת לצרכי הנעת הדלת. מעבר לכך, חשוב לדעת ששטח הקיר המינימאלי הנדרש להתקנת דלתות הזזה חיצוניות הוא 1.10 ס"מ.

מנגד, התקנתה של דלת הזזה פנימית הנעה לתוך כיס ייעודי בתוך הקיר, מחייבת הכנת תשתית מוקדמת בשלבי הבנייה או השיפוץ. המורכבות הנלווית להליך התקנתן של דלתות פנים פנימיות הנעות לתוך כיס ייעודי בקיר, מחייבות אתכם לבחון את עלויות הרכישה וההתקנה של הדלתות במקביל ואף לרכוש את דלתות ההזזה עוד לפני ביצוע עבודות הבנייה והשיפוץ בביתכם וזאת על מנת להבטיח לעצמכם דלת הזזה איכותית ופונקציונאלית המותאמת בצורה הטובה ביותר לגודל המפתח המתכונן. כיום, תוכלו לרכוש מגוון רחב של דלתות הזזה מתוך קטלוג. דלתות אלו מיועדות גם לצרכי התקנה חיצונית וגם לצרכי התקנה פנימית ובשני המקרים אלו דלתות פנים איכותיות ועמידות לאורך שנים.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה