דלתות הזזה – חוזרות מפעם כטרנד - שריונית חסם

דלתות הזזה – חוזרות מפעם כטרנד

דלתות הזזה

בבנייה המודרנית של היום, בונים לגובה ולא לרוחב. ישנה מודעות גוברת לשווי של שטחי נדל״ן ולכן בניית בנייני מגורים כיום מתמקדת בלבנות כמה שיותר לגובה ולדחוס כמה שיותר דירות. הגישה הזו יוצרת מצב שהבניינים שבונים היום מכילים דירות קטנות יותר, עם חדרים קטנים יותר מפעם. לכן, לא מפתיע כי דלתות הזזה הן טרנד שחוזר לעולם העיצוב והבית היישר משנות החמישים והשישים. אם פעם דלת הזזה הייתה פרט עיצובי, שהפריד בין המטבח לסלון למשל, כיום דלת הזזה משמשת דווקא בחדרי אמבטיה ושירותים, חדרי ילדים ובכלל כל חלל קטן שיש להפריד אותו בתוך חדר.

בנייה לגובה של דירות קטנות יצרה מצב שבו החללים למגורים שמוצעים בשוק הם קטנים יותר, עם חדרי שינה קטנים יותר משמעותית מאלו שנבנו בבנייה של פעם. לכן צריך למצוא פתרונות יצירתיים על מנת להגדיל חדרים ולנצל למקסימום את השטח של הבית. פתרונות כמו חללים יותר פתוחים נעשו מודרניים, אך גם פתרונות שחזרו מפעם, כ״רטרו״ כמו דלתות הזזה, עושים קאמבק.

דלת הזזה – כמה סוגים, איך זה עובד?

אין ספק שבניגוד לדלת סובבת דלת הזזה חוסכת מקום יקר ערך. במקום שיהיה עוד פריט שתופס מקום בחדר, דלת הזזה ניצבת בצמוד לקיר או דווקא בתוכו ומשמשת כפתרון אלגנטי למי שרוצה לחסוך בשטח. דלת הזזה פנימית היא למעשה דלת הזזה לכיס. דלת כזו היא דלת שצריך לתכנן מראש בעת שיפוץ או בנייה משום שהיא דורשת תכנון מקדים בתוך הקיר. צריך להשאיר חלל ריק, ה״כיס״ של הדלת שבו תותקן המסילה שלה.

דלת הזזה חיצונית היא כזו שהמסילות שלה מותקנות על הקיר ועל הרצפה. זוהי למעשה דלת ״אסם״, ‎כשהיא פתוחה, היא ניצבת במקביל לקיר ומשמשת כשכבה נוספת של הקיר. גם דלת הזזה חיצונית יכולה לפנות חלל יקר ערך, אם כי מבחינת חסכון במקום, מבין סוגי דלתות הזזה, היא פחות יעילה מדלת הזזה לכיס. שני הסוגים יכולים להיות מותקנים כדלתות כפולות.

לאיזה חללים דלת הזזה מתאימה?

דלתות הזזה מתאימות לכל חלל. הן פתרון קלאסי והגיוני לחללים כמו: חדר ארונות, חדר ילדים, חדר אמבטיה, חדר שירותים, יחידת הורים, משרד ביתי, חדר משחקים. הן מייצרות משחקיות מעניינת בבית שדלת סובבת רגילה לא יכולה לספק. כשהדלת נמצאת בכיס שלה או בניצב לקיר, היא משאירה חלל פתוח, ריק שמאפשר זרימה של אוויר ואור בין החללים בבית. בבית, דלת הזזה מסוגלת לייצר אווירה מזמינה של פתיחות, אווריריות וגם תחכום. דלת ש״נעלמת״ אל תוך הקיר ולא ניצבת בזווית למשקוף ולקיר, מספקת רמה מסוימת של מינימליזם, אסתטיקה וסגנון.

גם במשרד דלת הזזה היא פתרון כדאי. אין יותר קלאסי ממשרד שמחולק לחדרים על ידי דלתות הזזה, שלא תופסות מקום יקר ערך ומאפשרות ניצול מקסימלי של כל החלל. כמו כן, בקליניקה פרטית או משותפת דלתות הזזה משמשות פתרון מצוין למי שמעוניין בחלל פתוח לעיתים אך גם מעוניין ליצור חלוקה בין החללים.

איך לבחור דלת הזזה?

הכל תלוי בצורך ובסגנון שלכם. דלת הזזה חיצונית למשל, מתאימה יותר לבתים בסגנון כפרי, ולחללים גדולים ואילו דלתות הזזה לכיס יתאימו לכל מי שמחפש לחסוך מקום ביעילות ובאסתטיות, והיא מתאימה במיוחד לחללים מודרניים עם קווים נקיים. בחרו יצרנית דלתות אמינה, איכותית ובעלת ותק, שתלווה אתכם בתהליך בחירת דלת. חברה כזו תעזור לכם להתאים אישית את הדלת לצרכים האישיים שלכם – החל מהעיצוב ועד לוודא שתוכניות הבנייה או השיפוץ מתאימות להתקנת הדלת.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה