דלתות הזזה בבית בעיצוב נורדי - שריונית חסם

דלתות הזזה בבית בעיצוב נורדי

דלתות הזזה

אל סגנונות העיצוב הקלאסיים הידועים התווסף בשנים האחרונות עיצוב נורדי ולא רק הוא. במשך השנים עם ההיחשפות שלנו למקומות חדשים והמפגש עם סגנונות שונים בכפרים או בעיירות בטיולים מסביב לעולם, נחשפו חובבי העיצוב לטרנדים חדשים בעיצוב והעיצוב הנורדי הוא חלק ממנו. 

זהו סגנון מאוד כובש שיש לו הרבה מה להציע. היום הוא אומץ גם בהרבה בתים בארץ אבל הוא לא חדש, הוא נוצר כבר בשנות החמישים למדינות שכנות כמו נורבגיה, דנמרק, שבדיה ועוד והוא באמת מתאים את עצמו למזג האוויר הדומה בכל הארצות הללו, והוא גם נוצר בגלל מזג האוויר הזה. 

בסגנון העיצוב הזה מדובר על מינימליזם ולכן דלתות הזזה יכולות להתאים מאוד בבית כזה. הוא מבוסס על פריטים קלאסיים, קווים נקיים, קירות בגוונים נעימים בהירים אבל גם שילוב של אפור שחור ולבן. 

ברהיטים מהסגנון הזה יש דגש על נוחות, פשטות ושימוש בחומרים מהטבע בסגנון הנורדי יש משהו קלאסי ונכון שתמיד נראה מודרני. 

בוהו שיק מחושב

כאשר מדברים על סגנון בוהו שיק, עושה רושם שאפשר לעשות הכול וזה יהיה בוהו שיק. אם כך זה לא ממש נכון. בוהו שיק הוא סגנון מאוד פשוט ו"זרוק" שעדיין לא ממש נפוץ בארץ והמקור שלו הוא מעולם האופנה. 

היתרון הכי גדול של הסגנון הזה הוא שיש לו כל מיני פרשנויות וכל אחד יכול להתאים אותו לטעם שלו. הדגש בסגנון הזה הוא על ויזואליות עם צבעוניות. 

אחד היתרונות הגדולים של סגנון הבוהו שיק הוא שהוא קיים במגוון פרשנויות שונות, בצורה כזו שכל אחד יכול להתאים אותו לאופי העיצוב שמתאים לו.

אפיונו העיקרי של סגנון הבוהו שיק הוא וויזואליות רכה עם שילוב של צבעוניות ושמחת חיים. הוא משתלב מצוין גם בחללים קטנים עם דלתות הזזה שחוסכות במקום. מתאים מאוד לרפד את החללים האלה בשטיחים אוריינטליים עם כל מיני הדפסים, דקורציה אתנית, קרמיקה והרבה פריטי טקסטיל שמחממים ומתאימים לחלל של הבית החם.

כמה שיותר פרובנס יותר טוב

מאז שעם ישראל גילה את פרובנס, הרבה מאוד בתים נראים כמו פרובנס וזה אומר הרבה לבן, הרבה פרחים, דלתות הזזה בצבע פסטל כחול, שימוש בחומרים טבעיים בתוך הבית. זה יכול להיות שולחן מבטון ומטבח כפרי מעץ. יסודות טבעיים הם הבסיס של בית כזה. 

פרובנס של דרום צרפת היא כפרית אבל מדיפה פשטות שכל מעצב היה חותר אליה. זאת כל החוכמה של העיצוב הזה שלא מנסה לעשות את עצמו אבל עושה הרבה למי ששוהה באווירה כזו, בבית כזה. הוא סגנון שמאוד נפוץ בארץ והרהיטים שמכניסים לתוך חדרים בבית כזה הם כבדים ורומנטיים. 

מה שמאפיין בתים בסגנון הזה, הוא שמנסים להכניס לתוכם את הצבעים של הטבע וזה אומר את הצהוב של השמש, הכחול של הים, הירוק של הטבע והצבעוניות של הפרחים.

דלתות הזזה חוסכות לכם מקום

דלתות הזזה הם פטנט מצוין לחדרי סטודנטים קטנים, לחללים קטנים שדלת עם כנף עלולה פשוט לתפוס להם מקום ובמקום זה אפשר להניח שם בדיוק את שולחן הכתיבה שרוצים לשים בחדר. דלתות הזזה הן בטוחות בחדרי ילדים שלעתים מתנגדים בדלתות נפתחות.

בשנות השבעים הם היו כאן אבל הן היו מרעישות, נתקעות ולא ממש ידידותיות למשתמש. היום מדובר על דלתות הזזה מעוצבות, שיכולות להיכנס גם לכיס שבקיר, או פשוט להתגלגל פנימה. הן מאוד מינימליסטיות ומתאימות לכל מיני סוגים של בתים. 

קרא גם על: דלתות פנים

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה