איך בוחרים נכון דלתות הזזה? - שריונית חסם

איך בוחרים נכון דלתות הזזה?

דלתות הזזה

דלתות הזזה הפכו לאחד הטרנדים הכי גדולים בתחום עיצוב הבית. הסיבה לכך היא שהם מיוצרים היום בשלל דגמים מתוחכמים. לא פחות חשוב מכך הוא שדלתות הזזה פותרות בעיות בחדרים קטנים שרוצים לסגור עם דלת ויש לא מעט כאלה גם בדירות, גם בחדרי סטודנטים, יחידות דיור ועוד.

יחידות דיור למשל יש היום כמעט ליד כל בית שנמצא במושב שעבר הפרטה או בישוב שיש בו בית קרקע. זה אומר שבעליו של הבית על שטח האדמה, יכול לבנות יחידת דיור לצד הבית שלו ומה שזה בטוח אומר זה שהשטח של יחידת הדיור הוא קטן. היא יכולה להכיל חדר עד שניים, מטבחון וחדרי שירותים, וזה אומר שאם סוגרים את החדר הזה בדלת רגילה, אין לדלת הזו בכלל מקום ועצם נוכחותה מהווה הפרעה.

אבל לא כאשר מדובר על דלתות הזזה, אלה יכולות להיכנס פנימה לכיס שבקיר, לא רואים ולא שומעים, דלת מתוחכמת שמתנהגת כמו דלת ועושה את זה בשקט ובחוכמה. לא כל דלתות ההזזה חייבות להיות דלתות עם כיס ויש גם כאלה שפשוט מוזזות לצד הקיר.

דלתות הזזה בכל חדר ילדים

אחד הפחדים של ההורים לגבי הילדים שלהם זה, שהם לא יקבלו מכה בראש. יפלו, יתקלו במשהו וחלילה יפגעו. דלת חדר ילדים מומלץ שתהיה מהסוג של דלתות הזזה משום שאלה דלתות שמוזזות לתוך הקיר או בצמוד לו, והכנף שלהן אינה בולטת. בכנף הזו בעצם עלולים הילדים להיתקל ולקבל ממנה בטעות מכה כשהם נכנסים או יוצאים. כאשר יש דלת אבל היא לא תופסת חלק מהחלל, היא ראשית מאפשרת לעצב את החדר על שטח יותר גדול מהשטח שמתקבל כאשר מפחיתים ממנו את הפתיחה והסגירה של הדלת.

דלתות הזזה אינן תופסות מקום אבל מתנהגות כמו דלתות, שמטרתן היא להפריד בין חדר לחדר ובין חלל לחלל.

עיצובים מיוחדים בחדרים עם דלתות הזזה

משום שדלתות הזזה, אינן תופסות מקום במרחב של החדר, הרי שאפשר להרוויח עוד שטח ולעצב חדר בלי לקחת בחשבון את זה שהדלת נפתחת פנימה או החוצה. כאשר מדובר על דלת הזזה שנכנסת לתוך כיס בקיר, לא יהיה זה מוגזם לומר שאפשר אפילו לנצל את הכניסה כדי להניח בה איזו כורסא או ספה קטנה, כך שדלת ההזזה תזוז מאחורי הרהיט ותיכנס לקיר. בצורה הזו זה לא מפריע שיש רהיט במקום, ולהיפך דווקא משום שיש דלת הזזה מתאפשר לעצב בצורה יותר מרווחת את החדר ואף לשלב בו פריטים גדולים כמו מיטת ספר או כורסא.

כאשר רוכשים דלתות הזזה, אפשר לבחור בדגמים ובצבעים שזורמים עם סגנון העיצוב של הבית, או ללכת דווקא על משהו סותר שיוצר ניגוד מעניין במרחב.

עיצוב מודרני- דלתות הזזה בעיצוב מודרני

לכל בית יש את העיצוב שלו. לבית בסגנון מודרני, נתאים דלתות הזזה בדוגמה ובעיצוב המשתלבים עם הבית ועם הקונספט הרעיוני שבו. בדרך כלל דלתות הזזה משתייכות לסגנון המודרני. מה שמאפיין אותו הם קווים ישרים וצבעים חלקים. סוג של ניקיון ואסתטיקה שבאים לידי ביטוי בבחירת הריהוט בבית, בשילובים השונים, בחיפויי הקירות וגם בצבע הפרקט או בחירת האריחים על הרצפה.

דלתות הזזה נוכל לשלב בחדרי הילדים, חדר השינה וגם המקלחת. יש דלתות הזזה עם חלונות ואלמנטים של קישוט ויש דלתות הזזה חלקות מעוצבות בסגנון מודרני ומשדרות יוקרה ואלגנטיות.

דלתות יש לרכוש אצל מותג ידוע מוכר ובעל שם, שיוכל לענות את הצרכים של הבית שלכם.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה