איך בוחרים דלתות פנים מעוצבות – 4 טיפים חיוניים - שריונית חסם

איך בוחרים דלתות פנים מעוצבות – 4 טיפים חיוניים

דלתות פנים מעוצבות

כל מי שמשפץ בית וצריך לבחור דלתות פנים חדשות להתקין בו – מגלה פתאום שמשימה שנשמעת פשוטה למדי, היא למעשה דיי מורכבת. מי שאינו עוסק בתחום, כלומר רוב האנשים, לא מכיר את הפרמטרים השונים שלפיהם אנו בוחרים דלתות, ועלול לעשות טעויות קריטיות בשל כך. מכיוון שדלתות הן לא מוצר שמחליפים לעתים קרובות, וברגע שאנו רוכשים ומתקינים אותן אנחנו מצפים שישמשו אותנו לאורך שנים ארוכות, חשוב לא להקל ראש בבחירה. יש להקדיש לכך מחשבה ולבחון את הנושא על מנת לבחור את הדלתות המתאימות ביותר מכל ההיבטים. על מנת לסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות, ריכזנו עבורכם 4 טיפים חשובים שיגרמו גם למי שמעולם לא נגע בקטלוג של דלתות לגשת לתהליך עם מעט יותר ביטחון.

גיוון זו לא מילה גסה

הטיפ הראשון שכדאי להקדיש לו מחשבה לפני שבוחרים דלתות פנים מעוצבות לבית, הוא בעצם שאלה: האם אתם מעוניינים להתקין בכל הבית דלתות זהות, או שאתם מעדיפים לבחור דלתות שונות בהתאם לייעוד החדר, העיצוב שלו וכו'? הרבה אנשים חושבים שמקובל להתקין את אותן דלתות בכל הבית, אולם האמת היא שהיום רבים מעדיפים דווקא לגוון. לדוגמה, בחדר האמבטיה נהוג במקרים רבים להשתמש בדלת שיש לה חלון זכוכית קטן, בעוד שבחדרי השינה לרוב מעדיפים דלתות אטומות לחלוטין.

דלתות פנים מעוצבות לכל חדר בבית

היבט נוסף שחשוב להתחשב בו הוא העובדה שלדלתות שונות יש מאפיינים שונים. ההבדלים בין הדלתות לא מסתכמים במראה; החומרים שמהם הדלתות עשויות, הציפוי שלהן וכד' מקנים להן תכונות שונות, והופכים אותן לרלוונטיות יותר לחללים מסוימים בבית. כך לדוגמה בחדר האמבטיה או השירותים, חשוב להתקין דלתות פנים מעוצבות שמתאפיינות בעמידות גבוהה למים וללחות. אחרת, תוך זמן קצר הרטיבות תראה את אותותיה על הדלת והדלת החדשה שלכם תאבד את החיוניות והיופי שלה. דלתות ייחודיות נוספות שניתן להתייחס אליהן הן דלתות פנים בעלות יכולת לבודד רעש. אלה מתאימות במיוחד לחדרי עבודה למשל, בהם מעוניינים הדיירים להשיג שקט ותחושת פרטיות.

לא לפחד מצבעים

פרמטר נוסף שכדאי לחשוב עליו הוא כמובן הצבע. היום אנחנו רואים בהרבה בתים דלתות פנים מעוצבות בצבע לבן, או דווקא דלתות עץ פשוטות. נדמה ששכחנו שגלגל הצבעים הוא מגוון הרבה יותר, ושיש לנו מגוון אופציות אחרות. דלת היא אלמנט עיצובי בחדר, ממש כמו שטיח או ארון, וניתן להשתמש בצבעוניות של הדלת על מנת לתרום לאווירה מסוימת בחדר. בחללים קטנים כדאי להשתמש בפלטת צבעים בהירה, ולבחור גם בדלת שצבעה בהיר. בחללים גדולים, לעומת זאת, או כאשר מעוניינים להשיג מראה דרמטי, כדאי להעדיף דווקא דלת בגוון כהה יותר.

איכות – לא מתפשרים על זה

כמובן שכאשר רוכשים דלתות פנים חשוב לקחת בחשבון את נושא האיכות. כיאה לעידן שאנו חיים בו, גם דלתות מיוצרות בכמויות וניתן למצוא אין ספור סוגים של דלתות, שנבדלים אלה מאלה בין היתר בקריטריון האיכות. ראשית, חשוב להבין מה טיב המוצר – לבדוק מאילו חומרי גלם עשויה הדלת שאתם שוקלים לרכוש והיכן היא יוצרה, וגם להשקיע את הזמן על מנת לקרוא חוות דעת של לקוחות עבר, שיסייעו לכם לקבל מידע נוסף. כמו כן, סביר להניח שלפני שתרכשו דלתות פנים לביתכם, תבחרו לבצע סקר שוק ולבדוק מה טווחי המחירים בחברות השונות. לצד החשיבות של קריטריון המחיר, חשוב לזכור שלעתים הזול עולה ביוקר. לפעמים, עדיף לשלם הרבה ולקבל דלת איכותית, שתחזיק מעמד הרבה זמן.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה