איך בוחרים דלתות פלדה לכניסה? - שריונית חסם

איך בוחרים דלתות פלדה לכניסה?

דלתות פלדה

אין היום כמעט בית פרטי אם זה במושב או בישוב כפרי שלא מתקין דלת מפלדה לכניסה. דלתות פלדה הן התשובה האולטימטיבית (ויתכן שגם בשילוב אמצעי הגנה אחרים) מעניקים את הביטחון האופטימלי בעיקר לאנשים שמתגוררים בישובים החשופים לפריצות ולפעילות עבריינית.

בדרך כלל מלבד דלת פלדה מחוברים הבתים גם עם מוקד ביטחון אשר אמור לקבל אות אם חלילה יש ניסיון פריצה לבית.

אבל הדבר החשוב הוא באמת לדעת ולהבין איזה סוגי דלתות פלדה יש בשוק, כמה הן עולות ממה הן עשויות? כמה הן עמידות ולבחור בדלת הנכונה.

לאדם מן הישוב אין שום מושג איזו דלת יותר טובה מחברתה? צריך קצת ידע בשביל להבין מה קורה היום בתחום דלתות הכניסה, למצוא את ההבדלים בין דלת לדלת ולקבל החלטה צרכנית נבונה.

מהם שיקולים של רכישת דלת כניסה?

דלת הכניסה בביתכם, חייבת להגן עליכם ועל הבית שלכם מפני החוץ. היא כמובן חייבת להיות ברמת בטחון מאוד גבוה, ולהעניק לכם את השקט שאתם מחפשים בדלת כניסה לבית. כזו שתעשה לגנבים את החיים הכי קשים שיש.

היא כמובן חייבת להיות דלת מסדרה של דלתות פלדה והיום, אפשר לשים את הדגש בבחירה לא רק על הביטחון והחוזק שלה, אלא גם על עיצוב שיתאים בהרמוניה לעיצוב של הבית שלכם.

חשוב לבדוק את רמת המיגון וזה למשל אומר שככל שיהיו לדלת בריחים יותר ארוכים, כך הם יחדרו לעומק המשקוף ויהיה קשה לפרוץ את הדלת הזו. 

מבחינת בריחים חשוב מאוד שהאורך שלהם יהיה מתאים לדרישות התקן הישראלי. בריחים ארוכים יותר כמו שיש למשל בדלתות של חברת שריונית, מעניקות בוודאי ביטחון יותר גבוה ומקשות על  פריצה של דלת כזו. יש הנחיות ברורות מאוד בעניין מידות הבריחים, של שריונית ליתר ביטחון…. ארוכים ב-5 מ"מ המתקן. כלומר מעל ומכבר לתקן הם בעובי של 145 מ"מ כאשר התקן קובע כי הם צריכים להיות בעובי של 9 מ:מ. 

דלת עם ארבעה בריחים- יש דבר כזה?

כל דלתות הפלדה של שריונית מצוידים בארבעה בריחים. אומנם גם בדלתות של המתחרים יש את אותה כמות, אבל יש כל מיני סוגי מנעולים והבריחים ממוקמים בצורה שונה. אם למשל ארבעת הבריחים חודרים לחור אחד במשקוף, הם מתפקדים כמו בריח אחד עבה… לכל היותר. אבל כאשר מדובר על ארבעה בריחים בדלתות שריונית, זה אומר שפוערים במשקוף גם ארבעה חורים אליהם חודרים ארבעת הבריחים וזה אומר דלת יותר חזקה שקשה מאוד להתמודד עם ארבעת הבריחים שלה. גם המרחק בין הבריחים קובע את מידת התמיכה במשקוף. בין אם מדובר על דלתות פנים או כניסה יש לבחור בדלת שהכי טובה ובטוחה בשבילכם.

עד כמה דלת הפלדה שלכם בטוחה?

דלתות פלדה לכניסה הן כמובן הנבחרות מבין כל סוגי הדלתות גם בבתים פרטיים וגם בדירות. יחד עם רצוי לבחון גם את עוצמתה של דלת פלדה. אם יש לה מנעול רב בריחי כמו שיש לדלתות של שריונית, אשר מפעילות מנעול של שבעה בריחים אז מדובר באמת באופציה האולטימטיבית לביטחון כניסת הבית.

בדלת פלדה כזו יש בריח עליון, בריח הפונה לכיוון הצירים. בריח המצוי ברבע התחתון של הדלת ופונה לצד הנעילה שבמשקוף. עוד ארבעה בריחים נמצאים במנעול. 

המפרט הטכני של הדלת, צריך לספק מידע על חומר הגלם ממנו היא עשויה, מה המבנה הפנימי שלה וממה עשוי המילוי. מהם כמות הבריחים, מה העובי של כל אחד מהם. מהו עובי הפח של הדלת והמו סוג המשקוף.

אתם לא צריכים להיות יצרני דלתות בשביל לדעת, שלפני שאתם קונים דלתות פלדה לבית או לעסק שלכם, השוו בין הפרמטרים הטכנולוגיים שלהם, זה גם עשוי להסביר מדוע דלת פלדה איכותית, עזו שלא נפרצת לא נמכרת בזול.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה