5 דברים שחשוב לדעת על התקנת דלתות אש - שריונית חסם

5 דברים שחשוב לדעת על התקנת דלתות אש

דלתות אש

מהי דלת אש ומה חשוב באמת לדעת על התקנתה? לפניכם חמישה דברים שחשוב לדעת על התקנתן של דלתות אש

דלת אש היא דלת המסייעת במניעת התפשטות שריפה בתוך מבנה, ובתוך כך, היא משמשת כאמצעי מילוט מתוך המבנה בזמן שריפה. דלת זו מגיעה בתצורה של כנף אחת או שתי כנפיים, ובשני המקרים, הדלת חייבת לעמוד בתקן הישראלי המחייב לדלתות אש (ת.י 1212).

דלת אש – מבנה הדלת

דלתות אש מיוצרות מחומרי גלם בעלי עמידות וחסינות לאש, לרבות, פלדה, מתכת, גבס אדום וחומרי גלם נוספים הידועים בעמידותם וחסינותם בפני אש. המבנה של כל דלת אש הוא זהה והוא כולל את גוף הדלת המורכב מ-2 לוחות פלדה או מתכת, שביניהם חומרי בידוד חסיני אש. הרווח בין לוחות הפלדה/מתכת, נועד לאפשר מגע עם הדלת במקרים בהם בוערת אש בצד השני של הדלת. בנקודה זו חשוב לציין שדלת האש נפתחת תמיד לכיוון היציאה המהירה ביותר מתוך המבנה, ובחלק מהדגמים של דלתות האש, מותקנת ידית בצד הפנימי של הדלת, המאפשרת לאנשים המנסים להימלט מתוך המבנה לפתוח אותה בקלות.

חשוב לדעת: את דלתות האש נהוג לסווג בהתאם לפרק הזמן בו הדלת עמידה בפני אש, כאשר בין יתר סוגי הדלתות תוכלו למצוא דלתות אש 30 דקות, דלתות אש 45 דקות, דלתות אש 60 דקות ודלתות אש 90 דקות. הזמן המינימאלי ביותר על פי ת.י 1212 הוא כ-30 דקות, ולכן, כאשר אתם רוכשים דלת אש, חשוב לוודא שעמידות וחסינות הדלת בפני אש אינה פוחתת מ-30 דקות.

כל דלת אש ניתנת לשדרוג רמת המיגון והבטיחות שלה באמצעות מוצרים נלווים כגון: מנוע חשמלי המשמש למטרות פתיחת הדלת לנכים ובעלי מוגבלויות, התקנת ידית בהלה למצבי חירום, התקנת ידית משיכה לאורך כנף הדלת, התקנת מנוע חשמלי ואמצעי עזר נוספים היכולים לשדרג את רמת המיגון והבטיחות של הדלת.

5 דברים שחשוב לדעת על התקנת דלתות אש

  1. דלתות אש חייבות להיות מותקנות בכל אחד מהמבנים הבאים: מבני ציבור, אולמות אירועים, מבני משרדים, מגדלי מגורים, מבני תעשייה ומסחר, מתנ"סים, מקומות בילוי מקורים, מלונות ומתחמי אירוח
  2. התקנת הדלת חייבת להיעשות בחדר מדרגות מוגן בתוך שטח המבנה, כאשר התקנת הדלת נועדה בין היתר ליצירת הפרדה מוחלות בין חדר המדרגות ליתר חלקי המבנה.
  3. דלתות אש חייבות להיות מותקנות בחלל הסמוך ביותר לקיר החיצוני של המבנה, כאשר כיוון הפתיחה של הדלת חייב להיות תמיד לכיוון היציאה המהירה מתוך המבנה.
  4. בכל אחד מהמבנים בהם קיימת חשובה להתקנת דלתות אש, ובמקרים בהם באותם מקומות ישנם מסדרונות שלאורכם שטיחים מקיר לקיר, דלתות האש חייבות להיות מותקנות בכל מספר מטרים על פי המרחק הקבוע בתקני הבטיחות של מכבי האש.
  5. התקנה של דלתות האש חשוב שתעשה בהתאם להנחיות שניתנו לבעל המבנה על ידי רשות הכבאות ו/או מהנדס הבנייה.

מה חשוב לדעת על התקנות להתקנת דלתות אש?

כפי שציינו למעלה, כל דלת אש חייבת להיות בעלת תקן ישראלי (ת.י 1212) המעיד על חסינותה ועמידותה בפני אש במקרים של שריפה בתוך המבנה. התקנת הדלת עצמה מהווה הכרח בחוקי התכנון והבנייה המונהגים במדינת ישראל, כאשר תקנות הבנייה מתייחסות באופן פרטני לאופן התקנת דלתות אש בהתאם לסוג המבנה בו קיימת חובה להתקנת דלתות חסינות לאש. בתקנות אלו מופיע פירוט מדויק של מיקום הדלתות, גודל הדלתות, מספר הדלתות וכדומה, וזאת בהתאם להנחיות הניתנות לכל מבנה על ידי מהנדס בנייה ו/או נציג מטעם רשות הכבאות.

רכישת דלתות אש – למי פונים?

החשיבות הנלווית לתפקידה של דלת האש, מחייב אתכם לרכוש דלתות אש מבית עסק אמין, מקצועי ומנוסה בתעשיית הדלתות. באופן זה, תוכלו להבטיח לעצמכם דלתות אש המיוצרות מחומרי גלם באיכות הגבוהה ביותר, ובתוך כך, דלתות אש העומדות בתקן הנדרש. כמו כן, רכישה של דלתות אש ממקור מוסמך ומקצועי בתעשיית הדלתות, תאפשר לכם ליהנות מאחריות מלאה על הדלתות ומשירותי ייעוץ והכוונה בכל הנוגע לאופן התקנת הדלתות ומספר דלתות האש הנחוצות לכם על פי סוג וגודל המבנה ופרמטרים נוספים אותם יש לקחת בחשבון כאשר רוכשים דלתות אש.

עדיין מתלבטים?

אז לפני שאתם עוזבים, קבלו הצעה