שאל את
המומחה

שאלות נפוצות בנושא דלתות

תשובות לשאלות נפוצות בנושא דלתות, התקנת דלתות ובנושא זה. 

יש לכם שאלות נוספות? פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לענות! 

רשימת הנושאים

  • מנעול נוסף לדלת(6)
  • ציפוי הדלת(3)
  • המלצות כלליות(5)

לנציג מכירות:
08-6878822

שירות מנעולן 24/7:
08-6878822

הנהלה ראשית:
דרך החרושת 12,
קרית גת 82021

שירות לקוחות:
פרטיים:
טלפון:
מייל:

קבלנים:
טלפון: 03-6347443
פקס: 03-6347442
מייל: kablanim@sls.co.il

האם מנעול נוסף נחוץ ?

מהיכרותי את שני הענפים, (מנעולנות ודלתות) אני מאמין שדלת טובה מספיקה בהחלט ואין צורך בהוספת מנעולים מעבר למה שיש כבר. מאידך, אם כבר רוצים להוסיף מנעול, מן הראוי שלא יהיה רק בטחוני, אלא שיהיה גם בטיחותי. דהיינו: יאפשר ניטרולו מבחוץ ע"י מי מבעלי הבית, יאפשר מילוט מהיר מפנים הבית בעיתות חירום. שיהיה עם צילינדר פרפר (כפתור).

למה קוראים למנעול הנוסף מנעול כספת ?

המנעול הנוסף נקרא בהתאם לדגם, אם זה מנעול ג'ואל (עם מפתח כמו בכספת) אז יקראו לו מנעול כספת, אם זה מנעול קבה או סאה או כל מנעול אחר, יקראו לו בהתאם. ויש את האקסטרלוק שלנו, שהוא היחיד בעולם שמספק גם מיגון וגם בטיחות.

ומה המלצתך המקצועית לישראלי הטיפוסי שגר בבית פרטי צמוד קרקע ?

בדירות קרקע רצוי למגן את הבית לא רק בדלת חזקה אלא גם בסורגים ואזעקה טובה. פיטבול או בולדוג גם עוזרים במיוחד למי שלא אוהב סורגים. יש גם תריסי סורג בכל מיני רמות מיגון, אפשר לשאול בעלי מקצוע בתחום.

ולחילופין לישראלי הטיפוסי שגר בבנין דירות משותף ?

הקומות האמצעיות, דלת ביטחון ואזעקה יעשו עבודה נהדרת. הקומות האחרונות, שם הרגישות גבוהה מאד היות ובד"כ פנטהאוזים נמצאים בודדים במערכה. אלו נפרצים בקלות כי שם אין מי יפריע. אז מיגון כגון דלת ביטחון + אזעקה ואם אפשר כלב, זה מעולה. בחלונות חובה סורגים כי לרוב ניתן לגלוש אליהם בקלות. לעיתים בלי מאמץ ע"י ניתור מהגג למרפסת השמש וכו'.

להתקין מנעול כספת או מיותר הדבר ?

צריך להיות כנים ואמיתיים. מנעול נוסף תורם מעט להארכת זמן הפריצה ותורם רבות מאד לתחושת השקט הנפשי. מנעול נוסף יכול רק לסייע בידך אם יש לך עוזרת בית ואתה רוצה לבקר את הכניסה והיציאה שלה. המנעול שלנו הוא גם סגר ביטחון אז מקבלים שלושה מוצרים באחד. מנעול ביטחון, סגר ביטחון, ומנעול בטיחות

האם דומה הדבר לתשלום ביטוח למוצר חשמלי בתום תקופת האחריות - כן לבטח או חבל על הכסף ?

ביטוח הוא דבר חיוני מאד ולא משנה כמה מיגון יש לך. הביטוח הוא חובה בעיניי גם אם מבטיחים לך שהבית לא פריץ בכלל

במה מצפים את הדלת כדי שתהיה מעוצבת ונעימה?

דלתות כניסה ממתכת ניתן לצפות בכל מיני אמצעים, למשל:
- פורניר, אותו ניתן להחליף כל כמה שנים מבלי להחליף את כל הדלת. הפורניר רגיש לשמש גשם ומי שטיפה.
- חיפוי ברצועות פח, כמו דלתות ההייטק של שריונית חסם, גם שם ניתן בעתיד להחליף את הרצועות אם רוצים לשנות את הצבע בהתאם לשיפוץ עתידי וכו'.
- צביעת הדלת ע"י אומן, ייצירת טקסטורות בסגנון הפולקלור / הביזנטי ו/או הנפחות.
- צביעת הדלת בתנור בצבעים מגורענים.
בכל הדלתות ניתן לשלב זכוכיות מסורגות בעיצובים שונים. הקיצר, יש אין ספור גרסאות ועיצובים שניתן ליישם על דלתות כניסה ממתכת.

האם הציפוי לא מתקלף או נפגם ברבות הזמן?

כל ציפוי וכל צבע נשחק ברבות הזמן, אין ציפוי עמיד לכל החיים. ציפוי עץ מתבלה מהר יותר, ציפוי PVC לאט יותר וצבע בתנור עמיד לאורך זמן גדול יותר מכולם. הכל עניין של תחזוקה נכונה ומיקום הדלת. ככל שהדלת תהיה מוגנת ממים ומשמש, ככה הציפויי שלה יחזיק מעמד יותר זמן. עמידות הדלת עצמה - היא תהיה פה גם אחרי שאנחנו נלך :).

אנחנו בצד מערב ובסביבות 4 השמש קודחת על הדלת עד לשקיעה.

בצדדים מערב, מזרח ודרום, הכי נכון יהיה להתקין דלת מתכת צבועה בתנור בגוון בהיר כאשר היא מוזרקת פוליאוריטן מוקצף, זו דלת שתתן לך את התמורה הגבוהה ביותר עבור כספך. לא דלת עץ ולא דלתות ברזל, רק דלתות פלדה הן הטובות ביותר עבורך. ושריונית חסם תדע לתת לך את המענה להכל.

נוסף יש גדלים סטנדרטים ואין אפשרות לכנף וחצי אלה אם כן החצי הוא קבוע ולא ניתן לפתיחה.

דלת דו כנפית כשמה כן היא. ניתן לפתוח את שתי הדלתות גם אם מדובר בדלת וחצי, אין בכלל קשר אם החצי קבוע או לא. היה ומדובר בדלת עם וויטרינה, אז הויטרינה לא נפתחת, זו כבר דלת אחרת. דהיינו: ניתן להזמין דלת וחצי כאשר ניתן לתפעל את שתי הדלתות לפתיחה ולסגירה. אחרת, מה הרעיון בדלת דו כנפית ?

דלת ברזל - מסיבית מידי, לא טובה בבידוד של חום / קור אז מה עושים?

דלתות מתכת עם מילוי פוליסטירן / צמר סלעים או פוליאוריטן מוקצף מבודדות תרמית בדרגות משתנות. הדלת שמבודדת הכי טוב היא דלת עם מילוי פוליאוריטן. ההפרשים יכולים להגיע ל 25 מעלות בין הפנים לחוץ בדלתות עם פוליאוריטן. דהיינו: אם יש מיזוג בבית, דלת עם פוליאוריטן יותר טובה מדלת עץ ו/או מכל דלת אחרת.

רוחב הדלת מנקודה לנקודה הוא 1.30 ולכן אנחנו רוצים דלת כנף וחצי הבית בבנייה והטייחים כבר התחילו את העבודה ואני חייבת להחליט כי צריך להתקין משקוף עיוור.

את לא צריכה משקוף עיוור, ניתן להתקין משקוף בניה מגולוון. אחרי שהמשקוף מותקן וגמרו את כל העבודות, מגיעים עם הדלת וזהו. אם רוצים, ניתן להזמין חיפוי משקוף תואם בגוון הדלת. (מכסה רק את החלק החיצוני. האפשרות השניה היא צביעה עצמית של המשקוף. האפשרות השלישית להזמין את המשקוף צבוע מראש, אז צריך למגן אותו טוב בעת ביצוע עבודות הטיח והצבע.

מה עושים? איפה מוצאים דלת שתהיה גם נעימה ומסבירה פנים, גם טובה, גם נוחה לכיס?!

אם את רוצים דלת שתהיה נוחה לכיס, אז דלת בייסיק צבועה בתנור עם משקוף בניה מגולוון ללא כל מוצר נלווה. דלת כזו עם צבע בתנור יכולה להתאים לכיס של כל אחד.

טיפ חשוב: רק אל תתנו לבעלי מקצוע שמתעסקים בטיח ו/או בריצוף להסביר לכם על דלתות. כמו כן, אל תתנו למי שמתעסק בדלתות לייעץ לכם על עבודות חשמל.

רצוי שתלמדו איך טיח צריך להסתיים עם המשקוף, ראו שרטוט שמסביר הכל. אני אחדד, הטייחים העצלנים בארץ אוהבים ליישר את הטיח עם המשקוף, זה לא תקין, זה לא נכון, וזה לא מקצועי. משקוף צריך לבלוט מהטיח בלפחות 5 מ"מ מכל צד.